Ziomek i Nogal ze złotymi medalami MP w wieloboju sprinterskim

743

Autor: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) i Artur Nogal (Stoczniowiec Gdańsk) zdobyli złote medale zakończonych w poniedziałek w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Kolejnym startem dla reprezentantów Polski będą styczniowe Mistrzostwa Europy w Heerenveen.

U pań drugi rywalizacji niczego nie zmienił – podium w poniedziałek wygląda dokładnie tak samo, jak dzień wcześniej. Kaja Ziomek po raz drugi świetnie pojechała 500 metrów wygrywając z rywalkami. W poniedziałek na dystansie 1000 metrów zwyciężczyni w wieloboju była trzecia, przegrywając z Karoliną Bosiek (Pilica Tomaszów Mazowiecki) i Andżeliką Wójcik (AZS AWF Katowice).

– Na 500 metrów byłam faworytką i jestem zadowolona, że w obu biegach pokazałam wysoką dyspozycję. Zrobiłam na tyle dużą przewagę, że Karolinie nie udało się odrobić strat na dystansie tysiąca metrów – komentowała Ziomek.

W rywalizacji mężczyzn zdecydowanie najlepszy był Artur Nogal, który, podobnie jak w niedzielę, zwyciężył na obu dystansach i z dużą przewagą wygrał klasyfikację w wieloboju. W poniedziałek zmienił się skład podium, ponieważ na starcie zabrakło trzeciego w niedzielę Piotra Michalskiego (Górnik Sanok). Świetnie spisał się Damian Żurek (Pilica Tomaszów Maz.), który na 500 metrów był drugi, a na dwukrotnie dłuższym dystansie trzeci, dzięki czemu w klasyfikacji w wieloboju zajął drugie miejsce. Na trzecim uplasował się Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk).

– Szczerze mówiąc jestem mile zaskoczony, że pierwsza część sezonu tak świetnie się ułożyła, a moja forma rośnie. Musiałem kontrolować rywali, ale ten start wykorzystałem także do sprawdzenia zmian w sprzęcie, które wprowadziłem w ostatnim czasie – mówił Nogal. Sponsorem głównym zawodów była PGE Polska Grupa Energetyczna.

Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim były ostatnią tegoroczną imprezą w łyżwiarstwie szybkim w Polsce. Zaraz po Nowym Roku biało-czerwoni rozpoczną przygotowania do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 10-12 stycznia w holenderskim Heerenveen.