12. BIEG ULICĄ PIOTRKOWSKĄ ROSSMANN RUN 2014

1354
– Cieszę się, że nasza ostatnia edycja biegu przyciągnęła firmę Rossmann na kolejne lata. Dla nas, organizatorów, to świetna sprawa. Firma , z którą bardzo dobrze współpracowało się nam już w ubiegłym roku, pomoże teraz nie tylko finansowo, ale także w wielu innych istotnych kwestiach. Rossmann między innymi udostępni nam swoje narzędzia do promocji imprezy, nie tylko w Łodzi, ale i w całej Polsce. To upowszechni imprezę na jeszcze większą skalę niż dotychczas  – mówi współorganizator imprezy Robert Blesiński z firmy BLERSPORT.
Bieg Ulicą Piotrkowską ma już za sobą kilkunastoletnią historię. Co roku przyciąga rzesze sympatyków sportu, nie tylko z Łodzi i regionu łódzkiego, ale także z Polski i zagranicy.
– Jesteśmy zadowoleni, że dzięki naszej pomocy w tegorocznej edycji ma szansę wziąć udział dwa razy więcej uczestników niż w roku temu. Chcemy wspierać działania mające na celu promowanie zdrowego trybu życia, zwłaszcza takie, których adresatami nie są zawodowcy, ale całe rodziny. Centrala naszej firmy, główne centrum logistyczne znajdują się w Łodzi, więc chętnie angażujemy się w organizowane tutaj, ciekawe przedsięwzięcia – ocenia Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmann.
Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run to nie tylko rywalizacja na 10-kilometrowym dystansie ale także tzw. poranna sesja, czyli cykl krótkich biegów w wielu różnych kategoriach m.in. biegi przedszkolaków, uczniów czy chociażby rywalizacja osób niepełnosprawnych. Dla tych, którzy będą chcieli przygotować się do imprezy pod okiem instruktorów biegania, przewidziane są specjalne treningi. Będą się one odbywać w Łodzi oraz na terenie kilku innych miast w Polsce.
– Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run jest dobrze oceniany nie tylko przez zawodników z Łodzi i województwa. Po raz pierwszy zostaliśmy uwzględnieni w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Biegów w którym zajmujemy 12. miejsce pod względem ilości osób startujących. Chcemy z pomocą firmy Rossmann w najbliższych latach piąć się w górę tego rankingu. Wierzymy, że jest to możliwe, zwłaszcza, że amatorów biegania nadal przybywa w naszym kraju. Zapraszamy więc na imprezę, ale także na nasze treningi  – informuje Jacek Chmiel, dyrektor sportowy 12. Biegu ulicą Piotrkowską Rossmann Run.
Więcej informacji nt. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run znaleźć można na stronie internetowej www.biegpiotrkowska.pl