Masz 4 godziny?

449

Z opinią podaną wyżej zgadzają się w całości uczestnicy pierwszego, chciałoby się powiedzieć dziewiczego, spływu kajakowego na trasie Tomaszów – Inowłódz organizowanego przez Ośrodek Wypoczynkowy PRZYSTAŃ, który odbył się 3 czerwca.

Uczestnicy rzecznej wycieczki spotkali się na terenie Ośrodka Sportu i Wypoczynku przy ul. PCK. Sprawy organizacyjne zajęły jedną chwilę: lista obecności, kapoki ratunkowe dla dzieci i asekuracyjne dla pozostałych, i do łódek. Przypadkowi obserwatorzy wyglądali jak rodziny pasażerów "Batorego" wyruszającego w kolejny rejs do Kanady. A jakże, były okrzyki życzące powodzenia i machanie rąk za znikającymi za zakrętem kajakami.

I tu opis można by zakończyć. Bo jak oddać atmosferę spływu, jak opisać fragmenty miasta widziane ze środka Pilicy – tu lepszy jest aparat fotograficzny, żarty i humor wędrowców rzecznych, który nie opuszczał ich do końca, do momentu dopłynięcia do przystani Ośrodka Sportu i Wypoczynku w Inowłodzu, i pogoda przyjazna przez cały czas wycieczki. Od chwili wyruszenia z Tomaszowa minęły tytułowe cztery godziny. Od dnia inaugurującego niemal stałe, kajakowe połączenie Tomaszowa z Inowłodzem – dwa tygodnie. W tym czasie odbyły się kolejne cztery spływy, a następne będą w najbliższy czwartek, piątek, sobotę, niedzielę. Dalej, zaplanowane i prawie zarezerwowane są wycieczki, które odbędą się podczas przyszłotygodniowego Festiwalu "A może byśmy tak… do Tomaszowa". 

O walorach turystycznych drzemiących w Tomaszowie i okolicach mówi się "od zawsze". Od bardzo dawna wiadomo, że jednego zintegrowanego pomysłu na "turystykę tomaszowską" nie będzie. Będą i są natomiast pomysły realizowane przez pasjonatów, którzy i zrobić coś chcą, a przy tym i zarobić potrafią.  Oferta kierowana jest w stronę każdego. Turysty (w tym mieszkańca miasta) indywidualnego, który może wziąć udział w spływie, ale i w stronę biur podróży, firm, które zechcą z niej skorzystać (piknik firmowy). Organizatorzy zapewniają powrót do Tomaszowa, istnieje możliwość organizowania ognisk, grillowania, minifestynów. Opisana trasa to też tylko jedna z możliwych. Do wyboru: Zalew Sulejowski, Zalew Sulejowski – Tomaszów, Zalew – Inowłódz, Tomaszów – Spała… Wystarczy jedno: chęć, kontakt z organizatorami i już możemy śpiewać o tym jak to przyjemnie kołysać się wśród fal gdy szumi, szumi woda… 
Zatem, masz cztery godziny?

Kontakt do organizatorów
OSW PRZYSTAŃ i SPANIE.PL
www.kajaki.spanie.pl
kajaki@spanie.pl
044 724-26-21, 724-49-91
0602-321-035, 0502 765-603