Ambasada Lednicy w naszym mieście!!!

688
na własnym gruncie – ludzi, którzy wyzbywając się wszelkiego zła pragną być wierni Bogu i Ojczyźnie, którzy – odrzucając bałwany – na co dzień ogłaszają Chrystusa swoim Królem.

Ambasador Lednicy to ktoś, kto pochłonięty ideą spotkań młodzieży nad Lednicą – pomaga nam on szerzyć tę ideę oraz organizować same spotkania w skali całego kraju (i nie tylko kraju).
Jeśli więc chcesz codziennie przeżywać Lednicę, codziennie doświadczać tej niesamowitej łaski Ducha Świętego, codziennie zawierzać Bogu i służyć Ojczyźnie – dołącz do nas! Podsycaj razem z nami ten ogień wiary znad Jeziora Lednickiego

Wspólnota takich oto właśnie ludzi zadomowiła się na dobre, przy parafii św. Rodziny (filipini), przy ul. Niskiej.
27 sierpnia br. o godzinie 19.00 odbyła się pierwsza msza lednicka w tym roku szkolnym, której przewodniczył ks. Tomek, a także oficjalne otwarcie ambasady. Zostaliśmy uświadomieni, że jesteśmy powołani do szerzenia idei lednickich w naszym mieście. Nie obyło się bez licznych niespodzianek. Omawiany był plan działania ambasady, rozdzieleni zostaliśmy do służb, tak aby każdy był w to dzieło czynnie włączony. Niedługo ukaże się także strona internetowa ambasady.

Kilka dni temu odbyło się kolejne spotkanie. Omówiliśmy wszelkie szczegóły dotyczące Nabożeństwa Światła, które poprowadzimy w najbliższy czwartek, 20.09.2007 o godz. 19.30 w.w. parafii.

Zaś w sobotę, 22.09.2007 przyjedzie do naszego miasta twórca i organizator spotkań nad Lednicą i nie tylko, o. Jan Góra, aby odebrać nagrodę ECCE HOMO. Będzie on przewodniczył we Mszy Świętej o godz. 18.00, a zaraz po nim odbędzie się spotkanie z o. J. Górą.

Serdecznie zapraszamy.