Aquapark – mit czy rzeczywistość?

568

Zatem, które miejsce wydaje się być bardziej korzystne?

Aquapark może stanąć na osiedlu Niebrów, bądź też przy ulicy Strzeleckiej ( vis-a-vis Toru Łyżwiarskiego). Pierwsza opcja lokalizacji obiektu dotyczy osiedla, które jest największym skupiskiem mieszkańców w Tomaszowie Mazowieckim. Zatem umiejscowienie obiektu na tym terenie wydaje się sensowne. Ale nie można zapominać również o drugim pomyśle, który posiada zdecydowanie więcej argumentów.

Przede wszystkim dobry projekt Aquaparku mógłby stworzyć wraz z kręgielnią i torem łyżwiarskim znakomitą bazę sportowo-rekreacyjną miasta. Dodać należy, iż niedaleko są przystanie rzeczne oferujące spływy kajakowe. Walor turystyczno – sportowy tego miejsca jest nie do podważenia jakimikolwiek argumentami. Wytworzenie swojego rodzaju centrum rekreacyjnego pozwoli na rozwój miasta w szerszym zakresie aniżeli umiejscowienie Aquparku ukrytego pośrodku Niebrowa.

Z założenia z Aquaparku powinni korzystać korzystali również odwiedzający nasze miasto lub okolice. Łatwiej reklamować takie centrum rekreacyjne na zewnątrz miasta. Współgranie toru, kręgielni i Aquaparku jest logiczne w tym właśnie miejscu, czyli na ul. Strzeleckiej.

Miejmy nadzieję, że ta inwestycja nie będzie podparta „wewnętrznymi układami”, a odpowiedzialni za wybudowanie Aquaparku podejmą właściwą decyzję.