Nowe auto dla osób niepełnosprawnych

683
Citroen Jumper to model samochodu, który od piątku (8 lutego) będzie służył osobom niepełnosprawnym, uczęszczającym na zajęcia na Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ), mieszczące się przy ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

Samochód został zakupiony w większości z środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), tj. organizacja przekazała na ten cel 85 % całej kwoty, natomiast warsztaty musiały zdobyć 15 % pozostałej sumy. Pomysł zakupu samochodu zrodził się już wcześniej, ale procedury prawne odwlekały czas.

WTZ korzystały wcześniej z usług prywatnego przewoźnika. W zależności od potrzeb były wynajmowane samochody o różnej liczbie miejsc siedzących. Obecnie Citroen Jumper posiada 18 foteli. Gdy nastąpi potrzeba przewiezienia osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim, wówczas dwa tylne siedzenia zostają wyjęte.

Nowy samochód to doskonały i bezpieczny środek komunikacyjny dla osób niepełnosprawnych. Będzie służył zarówno tym osobom, które mieszkają w Tomaszowie Mazowieckim, ale również uczestnikom WTZ przy ulicy Farbiarskiej, zamieszkującym powiat piotrkowski i tomaszowski.