Malarz z Kanady opuszcza nasze miasto

770
W naszym mieście od roku przebywa wraz z rodziną jeden z najlepszych kanadyjskich malarzy. Przyjechał on do Polski, aby poszerzyć swoje horyzonty i przekonać się, jaki wpływ na jego sztukę wniesie nasza historia, kultura i mentalność. Efekty tego możemy zobaczyć na pożegnalnym wernisażu artysty, który odbędzie się 29 marca (sobota) w godzinach 16.00 – 20.00 na ulicy Krzyżowej 3 (lewa oficyna p. III).

Prace Jeremiego Herndl zakupiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady i były one wystawiane w Polsce od 4 do 20 stycznia br. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W styczniu br. artysta przekazał jeden ze swoich obrazów na aukcję charytatywną WOŚP w Smardzewicach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Jeremy Herendl urodził się w 1972 r. w Vancouver (BC Kanada), ukończył The Nova Scotia College of Art and Design w 1996r., a także studiował malarstwo w Paryżu na Ecole Nationale Superieur des Beaux-Arts. Tematyka jego prac jest bardzo ogólna a techniki różne (od klasycznej do abstraktu). Prace Jeremiego znajdują się zarówno w kolekcjach prywatnych jak i w instytucjach (m.in. ESTEE LAUDER w Nowym Jorku w USA, a także w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce).