Są pieniądze na zakup auta dla DPSu

723
Od 16 lat działa w naszym mieście akcja pomocy osobom starszym, samotnym, schorowanym i niepełnosprawnym. Polega ona na dostarczaniu obiadów tym, którzy sami nie są w stanie przygotować posiłku. Akcja ma formę odpłatną, tzn. potrzebujący płacą za przywożone im obiady. Są one przygotowywane w kuchni Domu Pomocy Społecznej (DPS) przy ulicy Farbiarskiej i Polnej. Około 40 osób korzysta z takiej formy opieki.

Dalsze działanie tej akcji stanęło pod znakiem zapytania, gdy stan techniczny samochodu dostarczającego posiłki (Ford Transit) nie był najlepszy. Ciągła eksploatacja auta (samochód został zakupiony w 1991 r.) powodowała częste wizyty u mechanika. W takim stanie nie przysłużyłby długo placówce, ani osobom samotnym.

Interwencja członków Komisji Spraw Społecznych i Rodziny Rady Miejskiej, spowodowała zwrócenie uwagi władz na ten problem. Podczas XXV sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o udzieleniu pomocy, w formie współfinansowania kosztów zakupu samochodu, z którego w głównej mierze korzystają mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego.