Nowe rondo – nowe trasy autobusów

1133
Największą inwestycją tego roku powiatu tomaszowskiego jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: św. Antoniego, Langego i Granicznej. Budową zajęło się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Piaseczna oraz firma Sztukiewicz z Zalesia. Łączny koszt inwestycji zamknie się w kwocie 3,174,788,36 zł.

W związku z tym wyłączone zostało z ruchu skrzyżowanie ulic: Antoniego, Langego i Granicznej. W całym mieście rozmieszczone są znaki wskazujące objazd miejsca budowy. Kierując się ulicą św. Antoniego od centrum miasta, należy jechać ulicami: Szkolną, Bohaterów 14 Brygady i Głowackiego. Jadąc od Ludwikowa, należy skręcić w ulicę Głowackiego, Bohaterów 14 Brygady, Żwirki i Wigury. Natomiast zmotoryzowani poruszający się strony Langego i Granicznej powinni zgodnie z kierunkami objazdu, jechać ulicą Szkolną, Bohaterów 14 Brygady i Głowackiego.

Zmianie ulegną trasy linii autobusowych 1, 8, 10, 14, 18:

linia 1 – od Dworca PKS do ul. Spalskiej przejazd bez zmiany, następnie ulicami: Konstytucji 3-ego Maja, Warszawską, prez. Mościckiego, B. Głowackiego, św. Antoniego, dalej bez zmian. Trasa objazdu obowiązuje dla obu kierunków.
Kursy z przystanków na ul. prez. Mościckiego przy ZUS i Banku będą odjeżdżały w odwrotnym kierunku niż podczas stałej trasy.

linia 8 i 10 – na odcinku trasy od Starzyc do ulicy Warszawskiej bez zmian następnie ulicami: prez. Mościckiego, B. Głowackiego, św. Antoniego i dalej właściwą trasą, (trasa objazdu obowiązuje dla obu kierunków).

linia 14 – wszystkie kursy będą rozpoczynać się i kończyć na tymczasowej pętli na ul. Jana Pawła II przy DPS – to znaczy zostanie wyłączony z ruchu ciąg ulic: O. Lange i św. Antoniego.
linia 18 – trasa od Dworca PKS do ulicy Zacisze bez zmian następnie ulicami: Niską, prez. Mościckiego, pl. Kościuszki, Jana Pawła II, Ogrodową, Sterlinga, Zieloną dalej bez zmian.
Trasa od Dąbrowskiej do Ogrodowej bez zmian, następnie przejazd ulicami: Jana Pawła II, Jerozolimską, pl. Kościuszki, prez. Mościckiego, Niską, Mireckiego dalej bez zmian. Z ruchu zostanie wyłączony ciąg ulic: O. Lange, św. Antoniego, Mazowiecka.
Przystanki tymczasowe ustawione zostaną na ulicy Ogrodowej na wysokości marketu Carrefour (zastąpią pominięte przystanki na ul. Jana Pawła II przy Zielonej i szpitalu (DPS)) oraz w rejonie skrzyżowania ulic Niska i Zacisze.

Zmieniony rozkład jazdy autobusów MZK na stronie internetowej: http://www.tomaszow-maz.pl/mzk/