Lechia Tomaszów kontra Widzew Łódź

748
Kiedyś klub z naszego miasta przez wiele lat z powodzeniem grywał w silnej grupie łódzko-mazowieckiej III ligi. Bywało, że walczył o awans do II ligi. Na mecze, przeważnie w niedzielę o 11.00, przychodziły tłumy kibiców. Zarówno trybuna główna, jak i tzw. mała wypełnione były po brzegi! W najbliższą sobotę dawnych wspomnień czar. Na boisko wybiegną bohaterowie tamtych dni. Skład oldbojów uzupełnią piłkarze wciąż grający w Lechii lub tacy, którzy karierę zakończyli całkiem niedawno.

Rywalem naszej jubilatki, zielono czerwonej Lechii będzie drużyna uwielbianego w naszym mieście Widzewa Łódź. Tego klubu nie trzeba nikomu przedstawiać. Przypomnijmy: czterokrotny Mistrz Polski, zdobywca pucharu Polski, wielokrotny uczestnik Europejskich Pucharów, uczestnik ligi mistrzów, półfinalista Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. Działacze Widzewa zapowiadają przyjazd podstawowego składu.

Obecnie drużynie wiedzie się znacznie gorzej. Mimo to Widzew jest nadal kochany w Tomaszowie i ma liczne grono kibiców jeżdżących na mecze do Łodzi i po całej Polsce. Tomaszowski fan-club jest jednym z najaktywniejszych i najbardziej znanych fan-clubów Widzewa. Jego kibice są widoczni na każdym niemalże polu kibicowskiej działalności: doping, oprawy, wyjazdy.

Na meczu będzie okazja by, podobnie jak 2 lata temu podczas sparingu, wyrazić swoje sympatie kibicowskie dla obu klubów. Jeden z członków: Fan-Clubu Widzewa „Ultras Widzew Fans – FC Tomaszów Maz.” mówi: „Traktujemy to spotkanie jak normalny mecz. Będzie doping a my przychodzimy w barwach! Liczymy, że będziemy stanowić dobrze zgraną, liczna ekipę. Będzie miło i sympatycznie, ponieważ wielu z nas kibicuje również Lechii. Przyjadą też do nas znajomi z fan-clubów z innych miast oraz z samej Łodzi. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy. Do zobaczenia w sobotę” .