Malowanie w plenerze

721
W dniach 9-18 czerwca w gminie Lubochnia trwa IV plener malarski. Do Ośrodka Hufca ZHP Pabianice, ulokowanego w małeckim parku zjechali amatorzy plastycy z całej Polski m.in. z Gdańska, Kwidzyna, Chełmna, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Siedlec i z Tomaszowa Mazowieckiego.

W plenerze bierze udział 23 uczestników. Ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków (SAP) na plener przybyły m.in: Teresa Dura – kierownik pleneru, Maria Bunzel. Urszula Korneluk, Maria Juda, Ewa Siniarska, Marian Matuszewski, Władysława Klimek i Władysław Mazurek.

Wsparcia merytorycznego udziela artystom prof. Marek Sak z ASP w Łodzi.

Plener malarski w Małeczu został zorganizowany we współpracy przez Urząd Gminy w Lubochni, 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej, Klub Garnizonowy w Nowym Gliniku i SAP w Tomaszowie Maz.

Uczestnicy pleneru zadowoleni są z pogody, zachwyceni kuchnia Bożeny Michałowskiej i gościnnością opiekunów z ramienia Gminy i Klubu Garnizonowego. Efekty kilkudniowej pracy malarzy można ocenić oglądając wykonane obrazy.

Organizatorzy zapraszają na wystawy poplenerowe. Pierwsza z nich odbędzie się po zakończeniu pleneru 18. 06. 2008 r. o godz. 13.30. Kolejne wystawy będą miały miejsce: w siedzibie Urzędu Gminy Lubochni, w Klubie Garnizonowym w Nowym Gliniku, w siedzibie 25 Brygady oraz w miejscu wyznaczonym przez SAP w Tomaszowie Maz.