Jestem jak Piotruś Pan

676
Spotkanie z energiczną terapeutką – pedagogiem, która sukcesywnie piszę powieści, odbyło się 13 czerwca w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ewa Nowak, autorka takich pozycji jak: „Lisia”, „Wszystko tylko nie mięta” czy „Diupa”, opowiadała młodym słuchaczom o swojej twórczości, sposobie tworzenia i prywatnym życiu. Dawała również rady osobom, które zaczynają wkraczać na drogę pisarstwa.

„Jestem swoim pierwszym czytelnikiem. Piszę książki wyłącznie dlatego, aby dowiedzieć się, co będzie na końcu. Nie wiem tego, gdy zaczynam pisać”, powiedziała Ewa Nowak. Mimo, że jej twórczość postrzegana jest jako młodzieżowa, to sama twierdzi, że jej książki nie mają konkretnie sformułowanego odbiorcy: „Nie interesuje mnie czytelnik w momencie, kiedy tworzę książkę. Człowiek, który pisze książki, każdy twórca to egoista. Zapomina o publiczności, nie ma czytelnika, ani dorosłych, ani młodych. Jest tylko i wyłącznie jego praca”.

Ewa Nowak współpracuje z pismami: „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Magazyn 13-latka”, „Edukacja Twojego Dziecka”.