Spartakiada Amazonek

525
Rak piersi to choroba, która połączyła kobiety – uczestniczki VI Spartakiady Amazonek. Celem spotkania była dobra zabawa i chęć integracji rodzin i osób bezpośrednio dotkniętych rakiem piersi.

W dniach 27-29 czerwiec do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechały Amazonki z całego województwa łódzkiego. Na hali Sportowej Klubu Lechia odbywały się zawody, w których uczestniczyło 11 grup. Pierwsze miejsce zdobyła grupa z Kutna. Na drugim miejscu uplasowały się Amazonki z Łasku – Kolumna. Natomiast trzecie miejsce zajęły kobiety ze Skierniewic. Tuż za nimi, czwarte miejsce zdobyły Tomaszowskie Amazonki.

Spartakiada Amazonek to nie tylko rywalizacja sportowa, o czym świadczy hasło: „Tu o medal się nie walczy, radość życia nam wystarczy”. Takie spotkania mają na celu integrację środowiska Amazonek, relaks oraz poznawanie walorów turystycznych Tomaszowa Mazowieckiego. Dlatego uczestniczki VI Spartakiady zwiedziły Skansen Rzeki Pilicy oraz Niebieskie Źródła.

Stowarzyszenie Amazonek w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi działalność od 12 lat. W spotkaniach uczestniczy do 35 kobiet. Amazonki biorą udział w zajęciach dwa razy w miesiącu. O pomoc i wspracie zgłaszają sie również rodziny, w których matka bądź córka została dotknięta rakiem piersi. Spotkania mają charakter rozmowy. Odbywają się również zajęcia gimnastyczne. Od niedawna udzielana jest pomoc psychologiczna.