Olimpijski laur 2008

572
Dzieci uczestniczące w półkolonii odbywającej się na terenie naszego miasta, oraz uczniowie Gimnazjum nr 6, SP nr 12 i ZS nr 4 wzięły udział w wakacyjnej olimpiadzie, która odbyła się 16 lipca na stadionie OSiRu przy ul. Nowowiejskiej. Blisko 100 młodych osób rywalizowało o olimpijski laur. Motyw przewodni imprezy nawiązywał do tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Pekinie.

Miejsce, gdzie odbyła się wakacyjna olimpiada nie było przypadkowe. „Na tym stadionie w 1982 roku odbyła się pierwsza olimpiada, którą później organizowano przez kilkanaście lat”, powiedział Prezes Zarządu Ogniska TKKF "ZNP" Antoni Smolarek.

Zawody odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: do 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat. Uczestnicy brali udział w trzech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal oraz rzut piłką lekarską o wadze 1 kg.

Organizatorem wakacyjnej olimpiady byli: Ognisko TKKF „ZNP”, O.K. TKACZ, Zarząd Miejski TKKF, Zarząd Miejski TKKF, Zarząd Oddziału Powiatowego TPD, Urząd Miasta, OSiR, I L.O.