U źródeł sportu i rozrywki

661
Takiej zabawy nie zabraknie podczas I Tomaszowskiego Jarmarku „U źródeł” i I Ogólnopolskiego Spływu Kajaków Retro. Te dwie imprezy rodzinno-rekreacyjne odbędą się 16 i 17 sierpnia na „tomaszowskich błoniach”.

Podczas dwudniowego świętowania zaprezentują się artyści ludowi i rzemieślnicy z regionu rawsko-opoczyńskiego m.in. garncarze, kowale, koronkarze, bukieciarze oraz mistrzowie, których przedmioty powstają z drewna, wikliny i skóry.

Obok pszczelarzy oraz sprzedawców wyrobów pasiecznych na straganach tomaszowskiego jarmarku pojawią się producenci oryginalnej biżuterii, pasjonaci antyków oraz twórcy specjalizujący się w technice decoupage.

Perełką muzyczną I Tomaszowskiego Jarmarku „U źródeł” będzie koncert zespołu Brathanki. „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi”, czy „Wianek Hanki” to utwory, które usłyszymy 16 sierpnia o godzinie 18.00 na terenie OSiRu przy ulicy PCK.

Ewenementem tych dni będzie spływ kajaków retro rzeką Pilicą.

Tomaszowski Jarmark rozpocznie się w sobotę (16 sierpnia) o godzinie 11.00. Kontynuacja jarmarku w niedziele (17 sierpnia) również od godziny 11.00. 

Organizatorami I Tomaszowskiego Jarmarku „U źródeł” i I Ogólnopolskiego Spływu Kajaków Retro są: Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta, Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Skansen Rzeki Pilicy.