Pomysły na długi weekend

681
W święto Matki Bożej Zielnej (15 sierpnia) już tradycyjnie w Lubochni odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. Rozpocznie je msza święta o godzinie 12.00 w kościele p.w. WNMP. Następnie korowód wieńców dożynkowych przemaszeruje na boisko sportowe LKS, gdzie odbywać się będą dalsze uroczystości oraz imprezy towarzyszące dożynkom. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

15 sierpnia obchodzimy również Dzień Żołnierza. Tego dnia przypada 88 rocznica Cudu nad Wisłą. W Tomaszowie Mazowieckim w kościele p.w. N.M.P. ul. Słowackiego odbędzie się uroczysta msza święta (godz. 9.30). Po niej nastąpi składanie kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza.  

I Tomaszowski Jarmark „U źródeł” połączony z I Ogólnopolskim Zlotem Kajaków Retro rozpocznie się 16 sierpnia o godzinie 11.00 na terenie OSiRu, ul. PCK 2/4. Tego dnia oprócz kajaków i łodzi rzecznych retro zobaczymy efekty pracy ludowych artystów, rzemieślników, koronkarzy, bukieciarzy i pszczelarzy. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu BRATHANKI. Szczegółowy plan imprezy dostępny tutaj.

W sobotę (16 sierpnia) warto wybrać się również na II Powiatowy Konkurs Ubijania Masła, który odbędzie się w Lubochni. Będzie można posmakować tradycyjnego masła, wykonanego przez gospodynie z powiatu tomaszowskiego. 

Tego samego dnia o godzinie 11.00 rozpoczną się II Regaty Cypel Barkowice – Mokre. W regatach przewidziano udział jachtów klasy sportowej, otwartopokładowej i turystycznej. W Tawernie na Cyplu Barkowice-Mokre zagra zespół szantowy EKT-Gdynia. Początek koncertu godzina 20.00.

Długi weekend (17 sierpień) zakończy występ zespołu „Smardzewianie” w ramach drugiego dnia I Tomaszowskiego Jarmarku „U źródeł”.