Jarmark w mieście

783
Deszcze, wichury i gwałtowne burze zakłóciły porządek I Tomaszowskiego Jarmarku „U źródeł”, który odbywał się w dniach 16-17 sierpień. To, co najbardziej przyciągało tomaszowian na przystań PCK, czyli koncert zespołu „Brathanki” musiał zostać przełożony na niedzielne przedpołudnie. Mimo zmiany terminu występu zespołu, wielu fanów muzyki folk, pop i rock bawiło się na koncercie.
 
30 stoisk zaprezentowało swoje produkty na tomaszowskim jarmarku. A wśród nich najbardziej przykuwały wzrok różnobarwne rękodzieła artystyczne z regionu rawsko – opoczyńskiego, wyroby miodowe, drewniane zabawki, oryginalna biżuteria czy wyroby ze skóry. Jeżeli ktoś pragnął stworzyć własnoręcznie produkt ceramiczny mógł tego dokonać przy stoisku Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Nauka toczenia na kole garncarskim dawała wiele radości nie tylko najmłodszym uczestnikom jarmarku.

Starodawny i ludowy charakter I Tomaszowskiego Jarmarku nadawały koncerty zespołów „Ciebłowianie” i „Smardzewianie”. Na scenie Przystani zaprezentowała się również tomaszowska orkiestra dęta.

I Tomaszowski Jarmark „U źródeł” połączony był z I Ogólnopolskim Zlotem Kajakowym Retro. O zlocie przeczytacie tutaj.