Nazwali rondo

879
„Rondo Tomaszowskich Olimpijczyków” tak brzmi nazwa nowego ronda powstałego u zbiegu ulic: św. Antoniego, Granicznej i O. Langego. Pomysł uhonorowania tomaszowskich sportowców poprzez nadanie takiej nazwy ronda, zrodził się u członków Rady Sportu. Inicjatywa uzyskała poparcie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Nasze miasto nie może poszczycić się zabytkami, rozwiniętym przemysłem, ale możemy pochwalić się wspaniałymi sportowcami” słuszności nadania rondu nazwy Tomaszowskich Olimpijczyków dowodziła Aldona Bąk podczas XXX Sesji Rady Miasta.

Na sesji obecni byli młodzi sportowcy z tomaszowskich szkół, którzy osiągnęli znaczące wyniki w swoich dyscyplinach sportowych oraz olimpijczycy w osobie Jaromira Radke i Pawła Abratkiewicza.

Oprócz wyżej wymienionych osób, grono tomaszowskich olimpijczyków, którzy sławili nasze miasto i państwo, zasilają: Maria Ciach (lekkoatletka), Jerzy Szymczyk (siatkarz), Edward Skorek (siatkarz), Wiesław Gawłowski (siatkarz), Jan Szczepański (bokser), Stanisława Pietruszczak – Wąchała (łyżwiarka), Ewa Wojtaszek (kajakarka), Jan Jóźwik (łyżwiarz), Wanda Panfil (lekkoatletka), Sławomir Barul (kolarz), Marek Galiński (kolarz), Czesław Kwiatkowski (biegacz), Szymon Przybylski (pływak), Paweł Woicki (siatkarz).