Pokaz filmów krótkometrażowych w Tomaszowie

583
Po raz pierwszy w naszym mieście będziemy mogli zobaczyć pokaz krótkich filmów z największej platformy krótkiego metrażu Future Shorts. Pod nazwą „Wydanie Festiwalowe Lato 2008” zostanie zaprezentowanych 18 filmów. 

Zobaczymy m.in. "Supraise" w reżyserii Ben Dodd. To krótki thriller w duchu Hitchcocka, w którym romantyczne morderstwo staje się powodem do opowiedzenia historii od końca. Mężczyzna leży bez życia w wannie, gdy nad nim majaczy sylwetka kobiety, u stóp której leży wielki nóż. Połączenie filmu aktorskiego i animacji zostanie zaprezentowane w filmie Sama Arthura „This is me”. Główny bohater Bertie Timson jest pogrążony w śpiączce, w tym czasie jego żona używa życia. W kolejnym filmie w reżyserii Mirai Mizue („Lost Utopia”) w ciągu pięciu minut przywołana zostanie historia Adama i Ewy, rozpoczynająca się obrazem dzielącej się komórki wraz, z którą rośnie świat. 

To tylko zalążek tego, co będziemy mogli zobaczyć już w najbliższy piątek (31 października) w Galerii Arkady. Start o godzinie 19.00.

Organizatorem pokazu jest Klub Filmowy TOMOFFAN przy Młodzieżowym Domu Kultury i Galeria Arkady. Imprezę wspiera Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.


Więcej szczegółów na stronie www.futureshorts.pl