Sukcesy tomaszowskich grup teatralnych w Piotrkowie Trybunalskim

669
Łącznie 20 zespołów z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego wzięło udział w Regionalnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Na scenie piotrkowskiego MOKu nie zabrakło przedstawicieli środowiska teatralnego z Tomaszowa Mazowieckiego.  

II nagrodę i tym samym kwalifikację do XXVII Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych – Centrum 2009 uzyskała Pracownia Teatrick z Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. 13-osobowa grupa z MDKu wystąpiła z premierą swej najnowszej sztuki pt. „Cud”. Natomiast nominację do udziału w XXVII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Konfrontacje 2009, które odbędą się w Łodzi, zdobył zespół Horrorek z Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Białobrzegach

Ze spektaklem „To co najważniejsze” wystąpiło Studio Tańca „Refleks” z Ośrodka Kultury „TKACZ”. „Dzieciaki postarały się bardzo i były jak zwykle ładnym, dziwnym zjawiskiem, które nie do końca przystawało do teatralnych "wyżeraczy". Aczkolwiek jury przyznało, że zespół mieści się w kategorii teatru gestu i ruchu” powiedziała instruktorka tańca Diana Dylewska. Grupa otrzymała wyróżnienie.

Ponadto w przeglądzie brał udział szkolny teatr „Trzcina” z II LO oraz zespół ze SP nr 7 w Ludwikowie.

Nagrodą dla wszystkich uczestników Regionalnego Przeglądu Teatrów Amatorskich była możliwość obejrzenia spektaklu „Ucieczka do Buenos Aires”, w wykonaniu Teatru Jaracza z Łodzi.