Udział Technikum nr 5 w Seminarium Studenckim TEXTIL 2009

578

Jak co roku uczniowie technikum odzieżowego wzięli udział w Ogólnopolskim Seminarium Studenckim "Textil 2009" organizowanym po raz dziewiąty przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej 21 Kwietnia 2009.

Seminarium, którego tegorocznym tematem były "Twórcze inspiracje a modna odzież" połączone jest zawsze z ogólnopolskim konkursem prac uczniów w czterech kategoriach. Nauczyciele technikum współpracują z Wydziałem biorąc udział w pracach komitetu Naukowo – Organizacyjnego.

Technikum Nr 5 zostało wyróżnione za "szczególne zaangażowanie i uczestnictwo", a uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Ewy Mosiewicz i Kamili Mosiężnik zajęli czołowe miejsca w wybranych kategoriach:

  • Katarzyna Zięba – uczennica klasy trzeciej technikum odzieżowego zdobyła 1 miejsce w kategorii – "Ekspozycji plakatowych" za projekty kolekcji odzieżowej zatytułowanej "Mała Czarna w Białej Filiżance".

  • Kinga Rusek – uczennica klasy drugiej technikum odzieżowego zdobyła 1 miejsce w kategorii "Ekspozycji modelowych" za modele strojów zatytułowanych "Sprzeczność charakterów: Łagodność i siła".
  • Joanna Ciepluch – uczennica klasy trzeciej technikum odzieżowego uzyskała 2 miejsce w kategorii "Ekspozycji plakatowych" za projekty kolekcji odzieżowej zatytułowanej "Fascynacja czernią".

Prace uczniów technikum odzieżowego, jak co roku wzbudziły zaszczyt i uznanie jury, nie tylko ciekawymi i twórczymi pomysłami ale również sposobem ich prezentacji.