Powrót staroci nad spalski staw

702
10 maja odbędzie się pierwszy w tym rok Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieł Ludowych. Niezwykłe przedmioty zaprezentuje 162 wystawców z całej Polski. To doskonała okazja do wzbogacenie swoich kolekcji o antyczne skarby oraz wyroby regionalne, ludowe. O powodzeniu i sukcesie jarmarków spalskich świadczy fakt, że impreza została doceniona przez Polską Organizację Turystyczną i uhonorowana certyfikatem na „Najlepszy produkt turystyczny".

Otwarciu Spalskiego Jarmarku będzie towarzyszyć inauguracja Dukata Lokalnego o nominale „4 i 40 Żubrów”, wydanego przez Lokalną Organizację Turystyczna, wspólnie z Mennicą Polską S.A. Dukaty będą do nabycia w: Punkcie Informacji Turystycznej w Spale, w punkcie Trasy Turystycznej Bunkry w Konewce w Skansenie Rzeki Pilicy. Mosiężny dukat o nominale 4 Żubrów będzie miał równowartość 4 zł. Posłuży on, jako bon towarowy w punktach handlowych na terenie Spały, gdzie widnieć będzie naklejka „Tu honorujemy 4 Żubry”. Akcja potrwa do 9 sierpnia 2009.

W celach kolekcjonerskich wybite zostaną również srebrne dukaty o nominale 40 Żubrów, do nabycia w cenie 200 zł (nie podlegają one wymianie).

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w Jarmarku. Natomiast kolejne jarmarki odbędą się w następujących terminach: 14 czerwiec, 12 lipiec, 9 sierpień, 20 wrzesień.