Dzień Bibliotekarza Powiatu Tomaszowskiego

599
„Chcielibyśmy mieć wreszcie własny obiekt. Bibliotekę, która spełnia wszelkie standardy. (…) Daję nam tę nadzieję program rewitalizacji miasta. Może wtedy spełnią się nasze marzenia i marzenia naszych czytelników” – taką nadzieję wyraziła dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim Ewa Adamska. O tych pragnieniach i życzeniach najlepiej wspomnieć przy okazji obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Panie i panowie (chociaż nieliczni), pracujący w bibliotekach obchodzili swoje święto 8 maja.

Tego dnia bibliotekarze spotkali się z władzami miasta oraz z młodzieżą w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla osłody przygotowano ogromny tort. Kolejną niespodzianką było spotkanie z powieściopisarką Hanną Kowalewską.  

W powiecie tomaszowskim, oprócz Miejskiej Biblioteki Publicznej, funkcjonuje ponad 20 bibliotek gminnych i szkolnych. Pracują w nich bibliotekarze, którzy oprócz wiedzy o literaturze, książkach, wykazują się również wiedzą z zakresu informatyki, tak, aby jak najłatwiej i najskuteczniej służyć pomocą czytelnikom w każdym wieku.