Wrzesień 1939-2009

702
Chętni otrzymają teksty i będzie można przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Niezwykle sympatyczny pan Włodzimierz na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy wezmą udział w koncercie „Marsz, marsz Polonia” przygotowanym z okazji uroczystości związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej . Warto więc przyjść, pośpiewać lub posłuchać znanych pieśni patriotycznych takich jak „Czerwone Maki”, „Dnia pierwszego września” , „Wojenko, wojenko” czy „Przybyli ułani”.
 
W niedzielę obchody rozpoczną się od godziny 11.00 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Świętej Jadwigi Królowej przy ul. Warszawskiej 75/81. Po mszy uczestnicy uroczystości udadzą się pod obelisk przy ul. Dzieci Polskich poświęcony płk Stanisławowi Hojnowskiemu i żołnierzom poległym w obronie Tomaszowa Mazowieckiego. Nastąpi odsłonięcie i poświecenie obelisku, po którym przy pomniku „Poległych na polu chwały 1939-1945” znajdującym się na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej 22 odbędzie się modlitwa prowadzona przez ks. Prałata Henryka Kowalińskiego, wystąpienia okolicznościowe, apel poległych, salwa honorowa w wykonaniu Kompanii Honorowej wystawianej przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej, składanie kwiatów i zapalenie zniczy.
 
Do uczestnictwa w uroczystościach wszystkich mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego zapraszają: Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim, Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.
 
Organizatorzy obchodów zwracają się do mieszkańców wieżowców przy ul. Kwiatowej i Dzieci Polskich z prośbą o nie parkowanie pojazdów w obrębie miejsca obelisku (parking po obu stronach) w niedzielę 6 września w godzinach 07.00 – 12.30.