II Harcerski Bieg Terenowy Jodełka

648

Ponad 30 uczestników rozpoczęło zmagania na trasie miejskiej na której ważny był czas przejścia. Uczestnicy musieli rozwiązywać rebusy w których mieli podpowiedź gdzie mają się udać po kolejne rebusy. Każdy rebus znajdował się w tomaszowskich instytucjach (między innymi w kręgielni, policji, dworcu PKP czy na poczcie głównej). Ostatni punkt znajdował się w miejscu noclegu z piątku na sobotę który był w Gimnazjum nr 2. Wieczorem patrole przedstawiały swoją propozycję choreografii do wybranej piosenki a także przedstawić wymyśloną historię jajka które otrzymywali na starcie Biegu.

W sobotę rozpoczął się drugi dzień zmagań. Tym razem na trasie leśnej. Start odbył się  w okolicach Wistomu. Trasa wiodła czerwonym szlakiem turystycznym przez Konewkę, Spałę, Inowłódz aż do noclegu na Stanicy Harcerskiej we Fryszerce. Na trasie uczestnicy musieli zaliczyć punkty kontrolne na których mogli postrzelać z wiatrówki, ubrać się w strój OP1, wykazać się ze znajomości alfabetu Morse’a. Wieczorną porą uczestnicy zebrali się przy wspólnym ogniu na których patrole przedstawiły się, opowiedziały historię drużyny i zaśpiewały wspólnie z innymi piosenkę. Późną nocą na stanicy zawyła syrena alarmowa budząc patrole. Uczestnicy  mieli za zadanie dotrzeć w mundurach na pobliski Szaniec Hubala. Jak się okazało kadra Biegu przygotowała tam uroczysty apel kończący „Jodełkę”.
Na trasie miejskiej najlepsza okazała się 38 Pabianicka Drużyna Harcerska „Atacama”
Na trasie leśnej najlepiej wypadła 1 Tomaszowska Drużyna Harcerzy Starszych „Burza” im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Zaś w końcowej klasyfikacji I miejsce zajęła  23 Tomaszowska Drużyna Harcerska „Tygrysy” otrzymując puchar ufundowany przez komendanta Hufca ZHP Tomaszów Maz. phm. Kamila Borkowskiego.
Zwycięzcy otrzymali plecak oraz dwie, małe, podręczne apteczki, zaś wszyscy uczestnicy dostali dyplomy, okolicznościowe plakietki, portfele oraz katalogi firmowe ze sprzętem od sponsorujących imprezę sklepów.
Organizatorzy II Harcerskiego Biegu Terenowego „Jodełka” pragnęliby serdecznie podziękować  sklepowi turystycznemu „Południk 20”, sklepowi turystycznemu „Maratończyk”, Dyrekcji Gimnazjum nr 2 za udostępnienie szkoły do przenocowania uczestników,  druhom: Moraczowi Kobędzy, Konradowi  Witulskiemu, Tomaszowi Szymanskiemu, Bartłomiejowi Krzysztofikowi oraz Krystianowi Kołodziejskiemu za bezinteresowną pomoc w organizacji imprezy.