8 osób z Tomaszowa Mazowieckiego w II etapie Olimpiady.

645
Od wielkiego finału dzieli ich jeszcze jeden krok – test wielokrotnego wyboru. O wejście do ostatecznej rozgrywki zawalczą już 10 grudnia. Na zwycięzców Olimpiady czekają zwolnienia z egzaminów zawodowych, indeksy Wyższej Szkoły Logistyki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do etapu szkolnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim przystąpiło w sumie 91 uczniów. To oni 15 października musieli wykazać się znajomością takich zagadnień jak m.in.: transport morski, karnet TIR, zlecenie spedycyjne, czy konosament. W teście pojawiały się również pytania o to, co wykazuje najmniejszą terenochłonność w komunikacji miejskiej, o definicję zapasu zabezpieczającego oraz co oznacza FEFO i FIATA, a także jakie funkcje mają opakowania.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II, Tomaszowie Mazowieckim zdobyli średnio 17,86 punktów. To nieco ponad 1,5 punktu więcej niż średnia krajowa, jednak żeby przejść do kolejnego etapu trzeba było zdobyć 30 punktów. Do rywalizacji na kolejnym szczeblu zwycięzcy etapu szkolnego przystąpią w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi, który został wyznaczony przez organizatora na siedzibę okręgu.

Okręgów będzie razem jedenaście z siedzibą w: Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu, Sulechowie, Wrocławiu, Łodzi, Wieluniu, Sandomierzu, Oświęcimiu oraz Brzesku. W Łodzi uczniowie z Tomaszowa Mazowieckiego  staną do walki razem z innymi uczestnikami z części łódzkiego w sumie 75 osób.

W II etapie na uczestników Olimpiady czeka test wielokrotnego wyboru. Przystąpią do niego 10 grudnia, punktualnie o godzinie 11.00. Pytania z szeroko pojętej logistyki będą tym razem trudniejsze. Najlepsi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 19 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora przedsięwzięcia.

Na laureatów Olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Poznań,  DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben.

Patronat medialny objęły: Czasopismo „Logistyka”, „Polska Głos Wielkopolski”  „Polska Gazeta Transportowa”, „Logistyka a jakość”, „Transport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, Portal Logistyka.net.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, transport.pl oraz Studentnews.pl.