REKREACJA z TKKF i OSiR – Piłka Siatkowa

767

Podczas minionego weekendu (sobota, niedziela) w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (Gastronomik) rozgrywany został „Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej",  jednej z najstarszych cyklicznych imprez rekreacyjnych w naszym mieście, która ma już ponad trzydziestoletnią historię.

Impreza w tym roku wyjątkowo organizowana w innym terminie ze względu na brak wcześniejszych terminów na hali (tradycyjny termin to drugi lub trzeci weekend stycznia).

Wszystkie mecze stały na niezłym poziomie a mecze o III miejsce i finał mogły zaspokoić gustanawet wybrednych kibiców siatkówki. Dużą niespodzianką turnieju okazał się zespół „POLICJI”, któremu przypadło główne trofeum turnieju. Dodać należy, że do gierpółfinałowych „POLICJA” awansowała z drugiego miejsca ze swojej grupy eliminacyjnej uzyskując najlepszy bilans setów z drużyn zajmujących drugie miejsca w swoich grupach.

„POLICJANCI” w finale pokonali drużynę „HUBALA”(ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju) 2:1 (23,-17,11), w meczu półfinałowym wygrali z Extomem 2:1 (-21,15,11), a w grach eliminacyjnych w pokonanym polu pozostawili drużynę „JUNIORA” wygrywając 2:1 (18,- 27,13), przegrywając natomiast z zespołem „EXTOMU” 2:1 (-13,21,7).

Na trzecim miejscu uplasował się „POLSKÓR”, po zwycięstwie nad „EXTOMEM” 2:1 (-21,22,15). Pierwszecztery zespoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i upominkami ufundowanymi przezsponsora turnieju Firmę „JOKA”, która od 2002 r. wspomaga imprezę finansowo i organizatorów, którymi był Zarząd Miejski TKKF i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Finansowo i organizacyjnie do zawodów włączyły się również Starostwo Powiatowe, Wydział EdukacjiKultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta
oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.

Nad tegoroczną imprezą patronat objął Starosta Tomaszowski Piotr Kagankiewicz.Najlepszy tomaszowski zespół „POLICJI” grał w składzie: Roman Lenarcik kpt., SebastianAdamczyk, Michał Poddębniak, Wojciech Poddębniak, Robert Stępień, Łukasz Gawarzyński, Michał Awdziewicz.