Nasi w terenie

688
W tym sezonie w najważniejszym cyklu rajdowym w Polsce – COVAL Pucharze Polski OFF-ROAD PL – jedzie dwóch reprezentantów naszego miasta – Łukasz Solecki i jego pilot – Łukasz Lechowicz.

Cykl COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL składa się z trzech rajdów w trzech różnych częściach Polski. Pierwsza runda rozegrana została na Podkarpaciu, druga na Pomorzu, Runda Finałowa zaś odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur – w Olsztynie już 1-2 października.

– Żaden z zawodników nie wie, z czym przyjdzie mu się zmagać. Do samego startu trasy trzymane są w tajemnicy. Przeprawianie się w terenie wymaga więc przygotowania…na wszystko. Wielkie błota, gigantyczne koleiny, strome trawersy, wodne rozlewiska – to wszystko i wiele więcej będą musieli pokonać zawodnicy podczas Rundy Finałowej – mówi Grzegorz Surowiec – prezes Polskiego Stowarzyszenia OFF-ROAD – organizatora COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL.

Rywalizacja jest naprawdę ostra. Na start przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego kraju. Ponieważ COVAL Puchar Polski to cykl rajdowy, utrzymanie się „w czubie” wymaga doskonałej postawy przez cały sezon. Tym większym osiągnięciem trzeba nazwać fakt, że przed Rundą Finałową Solecki i Lechowicz zajmują dziesiąte miejsce z realnymi szansami na dobre miejsce w pierwszej piątce. W tej chwili załoga przygotowuje się do startu, który już 1-2 października w Olsztynie. Wtedy też dowiemy się, jak poszło reprezentantom Tomaszowa Mazowieckiego w rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu przeprawowych rajdów terenowych w 2010 roku.