VI Tomaszowski Bieg Niepodległości

504

Organizatorami tegorocznej edycji byli Ośrodek Kultury „Tkacz”, harcerze z tomaszowskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, oraz gospodarz zawodów Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na trasę biegu uczestnicy wystartowali spod pomnika legionistów. Podobnie jak w latach poprzednich wszyscy niezależnie od kategorii mieli do pokonania dystans około 1,5 kilometra. Rozpiętość wiekowa wśród biegaczy wynosiła około 60 lat. Najmłodsi uczestnicy często nie chodzili jeszcze nawet do przedszkola.
 
Po biegu na wszystkich czekał słodki poczęstunek i kubek gorącej herbaty. Dekoracja zwycięzców biegu odbyła się w sali gimnastycznej „trójki”. Osoby stające na podium dekorowane były medalami, oraz otrzymywały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i turystycznego. Dekoracji dokonywali przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, oraz przedstawiciele organizatorów. Byli to min. członek  Zarządu Powiatu Kazimierz Baran, Sekretarz Miasta Krzysztof Janik, z-ca Wydziału Edukacji, kultury i Sportu  Grzegorz Wągrodzki, naczelnik Wydziału Edukacji UM Leszek Tomczyk,  naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Rekreacji UM Leszek Dąbrowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Bogdan Smolarek, dyrektor Gimnazjum nr 3 Mirosława Tomczyk i Monika Olczyk dyrektor Ośrodka Kultury „Tkacz” Po tej podniosłej uroczystości odbyło się losowanie nagród pocieszenia. Mogło się  to odbyć dzięki fundatorom Starostwu Powiatowemu i Ośrodkowi Kultury „Tkacz”. Organizatorzy biegu dziękują gorąco firmie  Chipita Poland za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników tegorocznego biegu.
 
Na zakończenie pozostaje tylko pogratulować wszystkim startującym i zaprosić na kolejne biegowe wydarzenie jakim bedzie VII Zimowy Bieg terenowy „Mikołajek który odbędzie sie już 28 listopada w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim.