Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej

606
 
 
Dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano 307,6 mln zł, a wnioskodawcy, którzy nie ukończyli 27 lat, mogą otrzymać dofinansowanie nawet 80% kosztów. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji składanych przez przedsiębiorców dokumentów mogą pomóc bezpłatnie ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU).
 
W działaniu 8.1 PO IG przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować także wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia takiej e-usługi. Kwota wsparcia jednego wniosku nie może być niższa niż 20 tys. złotych i jednocześnie nie wyższa niż 700 tys. złotych.
 
Wnioski przyjmowane będą przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do 3 czerwca. Należy je składać poprzez elektroniczny generator wniosków.
 
W przypadku przedsiębiorców z regionu łódzkiego, w sprawnej i profesjonalnej weryfikacji wniosku dotacyjnego mogą bezpłatnie pomóc ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU). Świadczą one usługi informacyjne, proinnowacyjne, pożyczkowe i poręczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ośrodki te prowadzone są przez agencje, fundacje czy izby branżowe oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy zainteresowani pomocą specjalistów z Punktów Konsultacyjnych KSU mogą zgłosić się do następujących ośrodków:

1. Agencja Rozwoju Lokalnego "AGROTUR" S.A. Krupski Młyn, ul. Kolejowa 63, Wieluń, godziny otwarcia: pon.- pt.: 8:00-16:00

2. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., ul. Wyszyńskiego 11, Kutno, godziny otwarcia: pon. – pt.: 8:00-16:00

3. Fundacja Rozwoju Gminy Zelów, ul. Mickiewicza 4, Zelów, godziny otwarcia: pon. – pt.: 8:00-16:00

4. Fundacja Rozwoju Gminy Zelów, ul. 3 Maja 2, Piotrków Trybunalski, godziny otwarcia: pon. – pt.: 8:00-16:00

5. Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi, ul. Piotrkowska 86, Łódź, godziny otwarcia: pon. – pt.: 8:30-16:30

6. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Tuwima 22/26, Łódź, godziny otwarcia: pon. – pt.: 8:30-16:30

7. Regionalna Izba Gospodarcza, ul. Sarańska 5, Sieradz, godziny otwarcia: pon. – pt.: 9:00-17:00

8. Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku, ul. Kościuszki 6, Radomsko, godziny otwarcia: pon. – pt.: 8:00-16:00.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zainteresowania w/w konkursem w PO IG i do śledzenia informacji dotyczących tego naboru. Szczególnej uwadze polecamy Państwu działalność ośrodków KSU, z których doświadczenia mogą korzystać wszyscy ubiegający się o dotacje unijne przedsiębiorcy z Państwa regionu.