Allegro w Tomaszowie

705

Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom czy właśnie zajęcia dla przyszłych i już działających przedsiębiorców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Tomaszowie Mazowieckim już 12 stycznia.

 

Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.  W tym pomóc ma sztab wykwalifikowanych trenerów oraz mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów.

 

Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą pierwszą część warsztatów z tematyki biznesu internetowego skierowanych dla osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro odwiedzi w styczniu oraz lutym również inne miasta województwa łódzkiego, m.in.: Bełchatów, Sieradz, Piotrków Trybunalski, Pabianice czy Łódź.

 

Drużyna specjalistów z e-commerce

 

Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w  Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Duża część warsztatów odbywa się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać kilkadziesiąt osób, którym udostępnia się własne laptopy.

 

Szansa dla mieszkańców małych miast

 

Obecnie Akademia Allegro obrała sobie za cel miasta powiatowe województwa łódzkiego. Dzięki temu trenerzy chcą wykazać jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce stanowiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic – może być prowadzony z sukcesem zarówno w  dużych, jak i średnich miastach Polski.

 

Szkolenia z dziedziny e-commerce, jakie przygotowano dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego to kilkanaście godzin wiedzy i praktyki biznesu internetowego. Pierwsza część zajęć z trenerami Allegro będzie dotyczyć prowadzenia biznesu w sieci w oparciu o platformy handlowe oraz prowadząc własne sklepy internetowe. Druga partia składać się będzie z warsztatów tworzenia skutecznych ofert sprzedaży. Uczestniczy dowiedzą się m.in. jak tworzyć zdjęcia do swojego sklepu internetowego, w jaki sposób budować własną markę i zaufanie klientów oraz z czego powinna składać się wzorcowa komunikacja z nabywcami.

 

Koszt uczestnictwa w Akademii Biznesu Internetowego to 60 zł. Bazując na naszym doświadczeniu wiemy, że zupełnie darmowe szkolenia mogłyby nie spełnić swojej roli. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona, więc chcemy mieć pewność że nasz wysiłek zaprocentuje uczestnictwem osób naprawdę zainteresowanych nauką stawiania pierwszych kroków w branży e-commerce – wyjaśnia Justyna Gawrońska.

 

Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Zajęcia w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się w Trucku Allegro, który zaparkuje na parkingu Kaufland, ul. Konstytucji 3 Maja 1/3.