Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI

549

To Paczka mnie znalazła, koleżanka postanowiła się włączyć, a ja razem z nią, to było 4 lata temu. Projekt jest wyjątkowy, dlatego zaangażowałam się w niego na dłużej! – opowiada z uśmiechem Paulina, studentka z Krakowa i wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.

 

Wolontariusze Paczki sami odnajdują potrzebujących w swojej okolicy, odwiedzają ubogie rodziny w ich domach, a następnie współpracując z darczyńcami dbają o jak najlepszą pomoc, która odpowiada na konkretne potrzeby.

 

Nie zapomnę spotkania z pewną wielodzietną rodziną, a szczególnie momentu, w którym zobaczyłam radość i łzy w oczach dwójki rodziców i dziewięciorga dzieci! W czasie rozpakowywania paczek dzieci myślały o sobie nawzajem i dzieliły się prezentami. Widziałam, jak bardzo się kochają i dbają o siebie – wspomina Paulina.

 

Wiem, że mam wpływ na rzeczywistość

 

Maciek to student Uniwersytetu Ekonomicznego i od 3 lat wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI. Mądra pomoc zainspirowała go do podjęcia kolejnych zadań. Zdecydował się zostać praktykantem w biurze Stowarzyszenia WIOSNA, następnie koordynował pomoc podczas powodzi.

 

Dzięki wolontariatowi jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza  – opowiada Maciek.

 

Rozwijam się i pomagam jednocześnie

 

Kasia nie wstaje później, niż o 7 i stara się korzystać z każdej minuty dnia.  – W życiu kieruję się zasadą, że jedną ręka jest po to by pomóc sobie, a druga, żeby pomagać innym. Do SZLACHETNEJ PACZKI  przyłączyłam się rok temu. Chciałam się rozwijać i pomagać jednocześnie – opowiada Kasia. – Paczka to chrzest bojowy. Po paczkowych doświadczeniach i spotkaniach z ludźmi potrzebującymi, którzy żyją w zupełnie innym świecie, niż ja, wiem, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych! – dodaje.

 

Ty też możesz zostać SuperW!

 

Wolontariuszami SZLACHETNEJ PACZKI zostają osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc i współdziałanie w grupie.

 

Szukamy wolontariuszy, którzy po przeszkoleniu, ruszą by odwiedzać potrzebujące rodziny. Szukamy prawdziwych  bohaterów zmiany społecznej! – dodaje ks. Jacek WIOSNA Stryczek. – Już teraz można zgłosić się na stronie www.superw.pl i wziąć udział w rekrutacji.

 

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.

 

Zostań wolontariuszem, zgłoś się na: www.superw.pl