SZLACHETNA PACZKA TAKŻE W TWOIM MIEŚCIE!

600

Pani Ania jest pogodna, nie narzeka i nie skarży się. Wśród najważniejszych potrzeb wymienia żywność i środki czystości. Pytanie o marzenia ją zawstydza. Ze łzami i szeptem mówi wolontariuszom, że szczególnym upominkiem byłby dla niej krem Nivea.

 

78-letnia pani Ania mieszka samotnie w starym, drewnianym domu. 2 miesiące temu została wdową i od tego momentu jej sytuacja znacznie się pogorszyła. Dokucza jej wiele chorób, ma kłopoty z sercem, cierpi na rozedmę płuc, nadciśnienie i problemy ze stawami. Lekarstwa są bardzo drogie, po ich zakupie kobieta nie ma środków do życia. Aktualnie stara się o przyznanie renty po zmarłym mężu, pieniędzy, które pozwolą jej na godne życie.

 

Od 17 listopada na www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać jedną z takich i przygotować dla niej konkretną pomoc. Teraz Ty możesz zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze!

 

Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto  lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

 

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, czyli SuperW, poznają sytuację rodzin i konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

 

Hasło Szlachetnej Paczki 2012, "Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. – Dążymy do świata, w  którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI – Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!

 

SZLACHETNA PACZKA organizowana jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób – Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec  Święty, Benedykt XVI.

 

Jak możesz pomóc?

 

  • wybierz na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej wyjątkową pomoc – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy
  • wpłać dowolną darowiznę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 lub online na www.szlachetnapaczka.pl/wplac i dołącz do grona osób, które obywatelsko finansują organizację projektu
  • wyślij SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT)
  • przekaż 1% na Paczkę– nr KRS 00 00 05 09 05.

 

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl
www.facebook.com/szlachetnapaczka