Kobiety świata w obiektywie Marka Stora

718

Marek Stor – fotograf, podróżnik

 

Fotografuje amatorsko od 2003 roku, ale ostatnio coraz więcej zdjęć wykorzystuje w pracy zawodowej. Najbardziej pociąga go fotografia reportażowa i podróżnicza. Częstym tematem zdjęć jest rodzina, własne psy, znajomi, najbliższe otoczenie.

 

Zapytany, dlaczego fotografuje, odpowiada:
Bo lubię, sprawia mi to przyjemność i jest odpoczynkiem od problemów dnia codziennego.

 

Autor fotograficzno-podróżniczego cyklu na łamach legionowskiej Gazety Powiatowej pt. "Widokówki z Podróży", który przygotowuje wspólnie z rodziną. Organizator Światowego Spaceru Fotograficznego Scotta Kelby'ego po Legionowie w 2012 roku. Ostatnio coraz więcej czasu poświęca fotografii sportowej i studyjnej.

 

Prezentowane na wystawie zdjęcia są dorobkiem kilkuletnich wojaży po świecie.
Kobiety, które fotografowałem, pozowały mi między innymi na pustyni Bikaner w Indiach, w Parku Shimba Hill i na targu w Mombasie w Kenii, na targu w Phuket w Tajlandii, gdzie można było kupić śmierdzące duriany od sympatycznej Tajki, podczas flamenco w dzielnicy Albuicin w Granadzie w Hiszpanii, a także w Guilin w Chinach – wspomina Marek Stor.

 

Egzotyka miejsc oraz odmienność zwyczajów powoduje, że częściej niż zwykle zatrzymujemy wzrok na obrazach z życia innych ludzi.

 

Wernisaż: 08.03.2013, godz. 1630

 

Miejsca Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim, Plac Kościuszki 18

 

Wystawa czynna w dniach 08.03-08.04.2013