Do wyboru, do koloru

832

Wiadomo przecież, że dubli nie będzie, a kaskader też nie jest przewidziany. Dlatego musimy mieć niemal stuprocentową pewność, że wybrany przez nas kamerzysta podoła zadaniu.

 

Poszukiwania kamerzysty można rozpocząć od wypytywania wszystkich znajomych o ich doświadczenia. Opinia zaufanych osób jest chyba najlepszą rekomendacją. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to co podoba się innym musi spodobać się nam. Jeżeli więc kogoś nam polecono, poprośmy o krótką prezentację filmu jego autorstwa.

 

Możemy też poszukiwania zacząć od zupełnie innej strony – za pośrednictwem baz kamerzystów. Ten trop jest o tyle lepszy, że mamy wielu fachowców od kręcenia w jednym miejscu. Możemy szybko wyselekcjonować tych obsługujących nasz teren i zapoznać się z wszystkimi ofertami. Co najważniejsze jednak, możemy zobaczyć produkcje każdego z nich. Jest też duża szansa, że na podobnych serwisach znajdziemy komentarze dotyczące poszczególnych osób.

 

Jednym z takich serwisów jest www.filmy-wesele.pl. W bazie znajdziemy 17 kamerzystów z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Są tu zarówno operatorzy lustrzanek, jak i kamer, pracujących w pojedynkę, czy parami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.