Atlas Jerzyk Cup 2013

839

Młodzi zawodnicy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: pomarańczowej – 9 lat i zielonej – 10 lat. Celem corocznych zawodów jest promocja tenisa ziemnego oraz rozwój fizyczny małych sportowców. Dla każdego dziecka przygotowane zostały upominki, w tym pluszowe bociany od Grupy Atlas i "Jerzykowe herbatki". Zawody uświetnił światowej klasy tenisista, łodzianin Jerzy Janowicz, który spotkał się z dziećmi podczas turnieju.

 

Młodzi tenisiści muszą grać jak najwięcej, tak by ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Turniej Atlas Jerzyk Cup 2013 jest doskonałą okazją do sportowej rywalizacji, dzięki której dzieci mogą wykształcić w sobie cechy prawdziwego sportowca, siłę charakteru, ducha walki, oraz miłość do sportu – powiedział Jacek Michalak, wiceprezes Grupy Atlas.

 

W tegorocznej piątej edycji turnieju organizowanego pod patronatem najlepszego polskiego tenisisty, na kortach MKT w Parku Poniatowskiego zagościło blisko 100 dzieci wraz z rodzicami.

 

Dzieci podczas Atlas Jerzyk Cup mogły porozmawiać z "Jerzykiem", poodbijać z nim piłkę, otrzymać autografy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy z uczestników otrzymał też nagrody, by bez względu na wynik wszyscy mogli poczuć się wyróżnieni i jak najmilej wspominali ten turniej – powiedziała Ewa Nadel, prezes MKT.

 

Dla najmłodszych zorganizowane zostały zabawy i konkursy, w tym konkurs plastyczny: "Jak widzą młodzi malarze Jerzyka z Bocianem w deblowej w parze", nawiązujący do maskotki opiekuna tenisisty i sponsora tegorocznej edycji turnieju – Grupy Atlas.