Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim

725

Wystawę zaaranżował dr Piotr Wachowski – nauczyciel malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym. Nad plenerem malarskim pieczę sprawowały: Maria Szymczak i Anna Kunka-Kawełczyk, natomiast  pracownią rzeźby i ceramiki opiekował się prof. Zbigniew Dudek.


Plener odbywał się w ostatnim tygodniu lipca i pierwszym tygodniu sierpnia w Orońsku, w Centrum Rzeźby Polskiej. Udział w plenerze wzięli uczniowie wszystkich klas Liceum, a prace powstałe w tym czasie (obrazy, rzeźby i ceramika) można oglądać do poniedziałku, 7 października, w godzinach pracy Starostwa.

 

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: Katarzyna Banaszczak – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Leon Karwat – członek Zarządu Powiatu i Jerzy Kowalczyk – sekretarz Starostwa. Magdalena Fałek – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, w skład którego wchodzi Liceum, podziękowała staroście, Piotrowi Kagankiewiczowi, za udostępnienie miejsca w siedzibie Starostwa, by prace młodych artystów zobaczyły światło dzienne i mogły cieszyć oczy interesantów odwiedzających Urząd.

 

Źródło: www.powiat-tomaszowski.pl