Modelarskie Mistrzostwa Polski Kolekcji

696
Zaprezentowano cztery kolekcje stworzone przez juniorów (klasyfikacja do lat 18) oraz jedną kolekcję seniorską, w skład których weszło siedemnaście modeli. Tak imponująca liczba wystawionych modeli jest wynikiem dwu letniej pracy wykonywanej w ramach zajęć prowadzonych przez naszą placówkę. Mimo ogromnej konkurencji, wystawiono ponad sześćdziesiąt kolekcji, prezentujących  około trzysta modeli, nasi podopieczni dowiedli swoich umiejętności zdobywając trzy pierwsze miejsca w  klasie samolotów w podziałce 1:48

Hubert Koprek  – Mistrza Polski w klasie samolotów w podziałce 1:48 (złoty medal);

Michał Wożniak – I Wicemistrz Polski w klasie samolotów w podziałce 1:48 (srebrny medal);

Filip Kszczot – II Wicemistrz Polski w klasie samolotów w podziałce 1:48 (brązowy medal).

Kolejną klasyfikacją, w której nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce była klasa helikopterów w podziałce 1:32, a  tytuł Mistrza Polski należy do Mikołaja Jaros.

Dla juniorów przyznano także wyróżnienie specjalne, które otrzymał Filip Kszczot.

Dodatkowym zwieńczeniem wysiłków tomaszowskiej sekcji było zdobycie tytułu Wicemistrza Polski w klasie samolotów w podziałce 1:48 w klasyfikacji seniorskiej przez pana Macieja Lewndowicza, wieloletniego instruktora z Młodzieżowego Domu Kultury.

Takie osiągnięcia nie umknęły sędziom imprezy i w klasyfikacji łącznej, modelarnia mieszcząca się w Młodzieżowym Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zajęła 3 miejsce wśród wszystkich tego typu modelarni w Polsce!!!