Urodziny Książkowego Misia

641
W spotkaniu wzięły udział dzieci z tomaszowskich przedszkoli Nr 2 i Nr 20 oraz z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lubochni.

W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Prezydenta Miasta – Waldemar Wendrowski oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej – Wanda Rybak, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji – Leszek Dąbrowski i Naczelnik Wydziału Oświaty – Leszek Tomczyk.

Impreza urodzinowa rozpoczęła się od przywitania gości przez Panią Ewę Adamską – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Głównymi bohaterami spotkania były oczywiście wszystkie znane dzieciom misie. Gościem honorowym był Kubuś Puchatek, który przybył osobiście na urodzinową imprezę i wspólnie z dziećmi tańczył, i bawił się przy muzyce o misiach. Podczas uroczystości nie zabrakło opowiadań o dziecięcych przytulankach, które zostały odczytane najmłodszym uczestnikom imprezy przez Pana Prezydenta, Pana Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji, Panią Naczelnik Wydziały Polityki Społecznej oraz przedstawicielkę z Klubu Czytających Rodzin, które działa przy Przedszkolu nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Ponadto dzieci wysłuchały historii o powstaniu misia, brały udział w konkursach i kwizach, podczas których mogły się wykazać m. in. znajomością bajek o jubilatach czy przedstawić swój talent plastyczny.

Na koniec uroczystości dzieci odśpiewały Kubusiowi Puchatkowi sto lat, wręczyły misiowi kartki z życzeniami oraz spróbowały urodzinowego tortu, w myśl dewizy Kubusia, że aby zostać jego przyjacielem, trzeba zjeść ,,(… )małe co nieco”.