Szachy w Manufakturze

713
Co oznacza wieczny szach i czym jest wściekła wieża?
Tego dowiedzą się najmłodsi goście Manufaktury, którzy zechcą rozegrać partię szachów. W galerii handlowej Manufaktury od najbliższej niedzieli tj. 27.10.2013 będzie można znaleźć stoliki z szachownicami, przy których dzieci będą mogły uczyć się gry królów.
 
Impreza ma na celu propagowanie gry w szachy wśród dzieci, udostępnienie dzieciom miejsca w którym zawsze będą mogły nieodpłatnie pograć w szachy ze swoimi rówieśnikami. Wyłonienie ukrytych talentów i danie im szansy na edukowanie w klubie sportowym. Poprzez grę w szachy kształtujemy pozytywne cechy osobowości oraz rozwój intelektualny poprzez zabawę. Należy dodać że poprzez grę w szachy zawieramy nowe przyjaźnie.
 
Szachy poprawiają koncentrację, rozwijają zdolność logicznego myślenia, uczą przewidywać ruchy przeciwnika i rozwijają pamięć. Są też rozrywką i to dla szachistów w każdym wieku. W Manufakturze od najbliższego weekendu będą mogli w nie grać najmłodsi.
Podczas zajęć, które mają rozwijać przez zabawę, dzieci poznają wszystkie figury używane w grze, dowiedzą się jak po planszy poruszają się hetman, skoczek, czy goniec i rozegrają swoją pierwszą partię. A jeżeli odkryją w sobie talent, będą mogły doskonalić grę w klubie szachowym albo Manufakturze, ponieważ zajęcia, począwszy od najbliższej niedzieli będą odbywały co tydzień.
By zagrać wystarczy mieć nie mniej niż 6 lat i przyjść do Manufaktury. Do partii szachów można zasiąść spontanicznie, bez wcześniejszego zapisywania się. W małej rotundzie galerii handlowej Manufaktury pojawi się kilka stolików do gry. Na dzieci, które zechcą „pobawić się w szachy” będą czekały plansze, figury i specjalne zegary mierzące czas poszczególnych ruchów.
Zajęcia rozpoczną się o 14:00 i potrwają do 19:00. Pierwsze „kroki” małym szachistom pomogą stawiać członkowie klubu szachowego Szach-Centrum Łódź i nauczyciele ze Szkoły szachowej Szach-Mat.