Obchody Święta Niepodległości w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej

282
Uroczystości obchodów Święta Niepodległości rozpoczęła o godzinie 09.00 Mszą Świętą w intencji "Ojczyzny" w kościele garnizonowym p.w. Św. Józefa  w Nowym Glinniku, którą odprawił  kapelan brygady ks. prał. podpułkownik Piotr Majka.
 
Punktualnie o godzinie 11.00 Dowódca uroczystości major Piotr Gołos złożył meldunek pełniącemu obowiązki Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikowi Adamowi Greli. W obchodach wzięli udział żołnierze, pracownicy wojska 25 BK Pow. oraz zaproszeni na tą uroczystość goście, oddając tym samym hołd żołnierzom, poległym w walce o wolność Ojczyzny.
 
"(…) Święto odzyskania niepodległości to pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku jako tryumfalny powrót marszałka Józefa Piłsudskiego z twierdzy w Magdeburgu i przyjęcie przez niego odpowiedzialności za losy kraju" – tymi słowami w swoim przemówieniu zwrócił się płk Grela.
 
Po podniesieniu flagi państwowej na maszt, zostały odczytane Postanowienia Prezydenta RP o nadaniu kawalerzystom odznaczeń "Gwiazdy Iraku", "Gwiazdy Afganistanu", "Gwiazdy Czadu". Odczytano również Decyzje Ministra Obrony Narodowej o nadaniu medali resortowych oraz "Wojskowego medalu za rany i kontuzję" dla plutonowego Daniela Petynki z Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej.
 
Kończącym elementem uroczystości było odczytanie przez porucznik Dorotę Jakubowską Niepodległościowego Apelu Pamięci oraz odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
 
Uroczysta defilada wojskowa zakończyła uroczystości w garnizonie Tomaszów Mazowiecki.