Już za chwilę jubileuszowy „Mikołajek”

727
Zdecydowaliśmy się na wyjątkowe bieganie „po mieście” zamiast lesie, aby jeszcze więcej osób mogło przekonać się jaka to fajna zabawa.

Niezorietowanym wyjaśniamy zasady. Otóż „Mikołajek” to bieg na orientację, który polega na jak najszybszym odnalezieniu punktów rozmieszczonych w terenie przez organizatora. Na starcie dostajemy do ręki mapę z naniesionymi punktami i wskazówkami, kartę kontrolną i mikołajową czapeczkę. Reszta zależy już od zmysłu orientacji i umiejętności uczestnika. Wydaje się trudne? I tutaj też jest rozwiązanie. Trasy i kategorie są tak dopasowane, by każdy – od zupełnego nowicjusza po bywalca tego rodzaju imprez – znalazł coś dla siebie. Kto się boi biec sam, niech weźmie mamę, tatę, rodzeństwo etc. i wystartuje w kategorii „Rodzinnej”.

Na wszystkich bez wyjątku czekać będzie gorąca herbata, kiełbaski i niespodzianki. Dla najlepszych organizatorzy i sponsorzy ufundowali cenne nagrody. W tym roku dość szczególne, bo wśród mieszkańców osiedla Niebrów toczyć się będzie rywalizacja o nagrody Prezesa SM Przodownik, harcerze powalczą o puchar Komendanta Hufca ZHP, a najlepsi „górale”, czyli osoby które pokonają najszybciej odcinek pomiędzy najniższym i najwyższym punktem osiedla otrzymają puchar ufundowany przez firmę Woj-Tom.

Szczegółowy regulamin biegu oraz informacje dotyczące zgłoszenia znajdują się pod linkiem Regulamin do pobrania. Gdyby mimo tego mieli Państwo jakieś dodatkowe pytania, to prosimy o kontakt z instruktorem Marcinem Mizerskim z Ośrodka Kultury „Tkacz”, tel. 44 724-51-92.

 

Źródło: OK Tkacz