Oto zwycięzcy III edycji Mozaikowej mapy Polski!

496
Mapa mozaik
Stworzenie unikatowej mapy polskich mozaik było kolejnym etapem działań, które w ramach akcji Ratujemy Mozaiki przygotowali jej organizatorzy: Grupa Paradyż i Fundacja Architektury. Głównym celem projektu było zebranie informacji o jak największej liczbie mozaik znajdujących się na terenie Polski. Dzięki uczestnikom wszystkich trzech edycji konkursu udało się wzbogacić mapę o blisko 100 pięknych i niepowtarzalnych mozaik.

3 plus 1
Zwycięzcą III edycji Mozaikowej mapy Polski i laureatem nagrody głównej – smartfona HTC One – został Paweł Żmudkowski, który sfotografował mozaikę znajdującą się na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Drugie miejsce przyznano Wojciechowi Seweryńskiemu za zdjęcie dekoracji zdobiącej Sanatorium Uzdrowiskowe OAZA w Inowrocławiu. W gronie laureatów znalazła się również Żaneta Olborska, która przesłała fotografię dzieła znajdującego się w Głównej Pijalni Wód Mineralnych w Krynicy-Zdroju. Laureaci 2. i 3. miejsca otrzymają równorzędne nagrody w postaci albumu ciekawych miejsc w Polsce, lub na świecie oraz zdjęcie przesłanej mozaiki wydrukowane na piance.

Jury konkursu postanowiło także po raz pierwszy przyznać wyróżnienie i nagrodę dodatkową – limitowaną filiżankę akcji Ratujemy Mozaiki oraz pendrive’a o pojemności 4GB. Trafią one do Patrycji Klimczak, za zdjęcie krakowskiej mozaiki przedstawiającej motyw z obrazu Dziewczynka z wazonem z kwiatami Stanisława Wyspiańskiego z 1902 r.  
 
Na tym nie koniec….

Co prawda III edycja zakończyła konkurs Mozaikowa mapa Polski, jednak interaktywna mapa będzie nadal dostępna. Wszystkie zainteresowane osoby wciąż mogą przesyłać zdjęcia mozaik zdobiących przestrzeń miejską polskich miejscowości. Wystarczy wejść na stronę www.ratujemymozaiki.com
i dodać fotografię oraz krótki opis.