Galapagos Films poleca: DVD LEGO Chima, Część 3.

698
POCZUJ MOC CHI!

Pewnego razu, w przepięknej, dziewiczej krainie, królestwie zwierząt przypominającym raj, doszło do konfliktu pomiędzy ośmioma zwierzęcymi plemionami. Niegdyś najlepsi przyjaciele, dziś podstępni wrogowie. Powodem nieporozumienia stał się surowiec naturalny zwany CHI –  potężny żywioł, który jest źródłem życia, ale w niepowołanych rękach może stać się przyczyną całkowitego zniszczenia królestwa. Legendy Chima to dzieje bohaterów, którzy rozumieją prawdziwą naturę CHI a także ich wrogów.

HISTORIA

Opiekę nad starożytnym źródłem CHI od lat sprawowały Lwy. Poprzysięgły go bronić oraz sprawiedliwie dysponować energią CHI. Zwierzęta z całego królestwa używały magicznych kul CHI, aby zapewnić moc sobie, a także swoim pojazdom i wyposażeniu. Lwy doskonale radziły sobie ze sprawiedliwym podziałem kul między wszystkimi plemionami. Do czasu, gdy nad krainą Chima zawisły czarne chmury, a jedno z plemion, kierowane żądzą i chciwością zapragnęło więcej CHI dla siebie. Plemię Krokodyli, z księciem Craggerem na czele, weszło w konflikt z Lwami. Strażnicy CHI zdawali sobie sprawę, że nierówny podział kul zaburzy panujący od tysięcy lat naturalny porządek królestwa Chima. Chciwe krokodyle doprowadziły do wojny o CHI. To był dopiero początek kłopotów. Podstępny książę Krokodyli oskarżył Lwy o wyeliminowanie jego rodziców, dzięki czemu został królem. Konflikt zaostrzył się. Do wojny o CHI zaczęły dołączać kolejne zwierzęce plemiona. Nastały ciężkie czasy, nikt już nie mógł czuć się w królestwie Chima bezpiecznie….

Seria została zrealizowana przez producentów uwielbianej przez dzieciaki, bestsellerowej serii LEGO Ninjago.

LEGO CHIMA, CZĘŚĆ 3 – WYDANIE DVD

ODCINEK 9 – GNIEW GORYLI
Goryle, rozgniewane przez Craggera, maszerują na bagna, by dać krokodylom
nauczkę. Jednak ich bojowe mechy nie radzą sobie na grząskim terenie, więc lwy i orły
muszą ruszyć na ratunek. Jedyny problem w tym, że lwy naprawdę nie znoszą wody!

ODCINEK 10 – TANIEC LISÓW
Crooler traci wiarę w Craggera. Z pomocą wilków sieje zamęt na wyścigu
speedorów i próbuje wykraść całe CHI ze Świątyni Lwów. ShadowWind, tajemniczy jeździec
speedorów, pojawia się ponownie – po czyjej jest stronie?

ODCINEK 11 – ZŁODZIEJE CHI
Dzięki zdobytemu CHI wilki stają się potężniejsze i zaczynają kraść jeszcze
więcej. Wkrótce pozostałym plemionom CHIMY kończą się zapasy energii. Laval i Eris muszą
znaleźć nowy, sprytny i wilkoodporny sposób na dostarczenie CHI plemionom.

ODCINEK 12 – WYPRAWA PO CHI
Wilki nadal kradną energię CHI, której brakuje wszystkim innym. Kiedy transport CHI wpada do Przepastnego Wąwozu, Laval, Eris i Gorzan postanawiają go odzyskać. Wilki są jednak potężniejsze niż kiedykolwiek i nawet Cragger musi stawić im czoła.

POZNAJ BOHATERÓW CHIMA!
Osiem niezwykłych zwierzęcych plemion od tysięcy lat zamieszkuje krainę Chima. Poznaj ich bliżej:

PLEMIĘ LWÓW to odwieczni strażnicy CHI. Na ich czele stoi nieustraszony Laval, który mimo swojej bohaterskiej i walecznej postawy, w głębi serca ciągle jest dzieckiem. Jak większość dzieci nie umie zapanować nad swoją ciekawością i energią oraz chęcią psocenia. Laval musi dorosnąć i zmierzyć się z obowiązkami, jakie na nim spoczywają.  W walce może liczyć na swego przyjaciela Longtootha, chyba że akurat boli go w kościach. Ten starszy żołnierz o wiele za często narzeka na drobne dolegliwości, aby zostać wielkim bohaterem, lecz jako wiekowy lew jest bardzo doświadczony. W lwim plemieniu odnajdziemy również Lennoxa.  Jego pasją są jedno- i dwuślady. Jest trochę lekkomyślny, więc kiedy kieruje Speedorem lepiej mu zejść z drogi. Wiele rozrywki dostarczy nam postać Leonidasa. Lwi strażnik ma wieczne problemy z zapamiętaniem dwóch rzeczy naraz. Grupa Lwów to silne, waleczne i sprawiedliwe plemię. Czy starczy jej sił w walce z Krokodylami?

Na pomoc Lwom ruszają WALECZNE ORŁY. Bezcennym przyjacielem okazuje się, obdarzona niezwykłym refleksem orlica Eris. Wojowniczka jest bardzo bystra i braki w sile nadrabia strategią i rozumem. Nigdy nie zostawia towarzyszy w potrzebie i zawsze jako pierwsza wychodzi z pomocą. Prawdziwym asem lotniczym jest Equila, pilotująca swój okazały podniebny, orli odrzutowiec. Wsparcie Lwom niesie też dzielny i silny Ewar. Jest nieoceniony w planowaniu szczegółów bitwy. Zupełnie wyjątkową postacią wśród skrzydlatych bohaterów jest Eglor. W jego pierzastych szponach nawet najmniejsza gałązka może mieć siłę pocisku, gdyż jest mistrzem kalkulacji jak obezwładnić cel.  Buduje on niesamowite rakiety z patyków i kamieni. Jedynym problemem jest fakt, że skonstruowanie jego śmiertelnych pocisków zajmuje tak dużo czasu, że spadają zazwyczaj na puste pole bitwy. Jego wyliczenia matematyczne pokrywają pół orlej góry i są omijane szerokim łukiem przez inne Orły, gdyż zamazanie któregokolwiek wyliczenia groziłoby wystrzeleniem pocisku w zupełnie  przypadkowy cel.  Prawdziwym gadułą jest Ewald. Godzinami potrafi debatować na różne tematy, przez co rzadko rzeczywiście coś faktycznie robi. Orły są cennymi sojusznikami Lwów, bez nich walka o CHI mogłaby być przesądzona.

PLEMIĘ KROKODYLI zamieszkuje tereny Chima od tysięcy lat. Niestety w ich sercach zakradła się chciwość i to oni są przyczyną wojny o CHI. Królem plemienia jest Crominus, ojciec Craggera. Mimo iż nie znosił Lwów, jako mądry dowódca szanował to plemię,. Zdawał sobie sprawę, że walka będzie zgubna dla obu stron, niestety jego lekkomyślny syn Cragger, kierujący się chciwością doprowadza do konfliktu. Cragger był kiedyś przyjacielem Lavala. Jako dzieci wciąż szukali nowych przygód i oddawali się zabawom i psotom. Ich przyjaźń została wystawiona na próbę, kiedy Cragger pierwszy raz posmakował mocy CHI. Był na to stanowczo za młody i spowodowało to nieodwracalne zmiany w życiu młodego krokodyla. Poczucie siły, jakie dawało mu CHI stało się jego jedynym celem i przyczyniło się do końca przyjaźni między lwami o krokodylami oraz zburzyło tysiącletni pokój Chimy. Najokrutniejszym przedstawicielem rasy Krokodyli jest jednak nie Cragger, lecz jego siostra Crooler, wykluta z jaja zaledwie parę sekund po nim.  To manipulantka, równie ambitna co jej brat, lecz sprytniejsza. Posługuje się swoim bratem do własnych celów, bezlitośnie wyśmiewa go, gdyż zna wszystkie jego najsłabsze punkty. Jest bardzo niebezpiecznym wrogiem dla Lwów, ale sieje niezgodę również w swoim plemieniu. Tak naprawdę to ona sprawuję w nim władzę.
Kolejne plemię, które przyłącza się do wojny w Chima to KRUKI. To prawdziwe złodziejaszki. Naczelnym mistrzem złodziei jest Rawzom. Jest doskonałym obserwatorem i tropicielem. W jego kompani znajduje się Razar, najemnik, który zrobi wszystko dla pieniędzy. Jest chciwy i samolubny. Współpracuje z Craggerem dla korzyści majątkowych.  To bardzo niebezpieczny i przekupny Kruk.  Razar zawsze pcha się tam, gdzie są jakieś łupy, ale nie umie sie nimi podzielić.  Prawdziwą odrazę budzi jednak Kruk imieniem Rizzo. Jest niechlujem i brudasem i żywi się na śmietnikach. Kruki do swoich nieczystych interesów potrzebują również kogoś, kto będzie prowadził im bilans wszystkich łupów. Księgowym w kruczym plemieniu jest Razcal. To dzięki  niemu Kruki są świadome pozycji, jaką zajmują na przestępczej drabinie złoczyńców. Muszą kraść dużo i szybko, aby być prawdziwymi mistrzami.

Malownicze tereny Chima zamieszkuje również WILCZE PLEMIĘ. Wilki żyją w stadzie i najczęściej jednogłośnie podejmują decyzje. Ich podróże w bojowych karawanach sprawiły, że niejednokrotnie wchodziły w konflikt z innymi plemionami. Na czele stada swoi Worriz. To bezwzględny i bezduszny wojownik, które umie jednak ukrywać swoją prawdziwą naturę, sprawiając niekiedy wrażenie bardziej czarującego kociaka niż zdradzieckiego wilka. Najstarszy członek watahy to Wakz. Niewiele wilków dożywa tak sędziwego wieku. Wszystko za sprawą zadziwiającej siły i podstępności, których Wakz używa wobec swoich przeciwników. Prawdziwie niebezpieczny bywa Wilhurt. To właśnie jego inne plemiona mogą obawiać się najbardziej. Ma tylko dwa cele: polować i walczyć. Wataha wilków jest niezwykle silna, nie zna pojęcia strachu i potrafi siać prawdziwe spustoszenie. W pierwszym szeregu każdej bitwy można zobaczyć jednak jeszcze jednego wilczego wojownika. To Winzar. Już na sam jego widok upadają morale przeciwników. Cały pokryty jest okropnymi bliznami, a jego twarz zniekształcają ślady szponów. Budzi prawdziwą grozę!

Do którego z plemion pragniesz dołączyć? Czy bliżej ci do nieustraszonego wojownika, szlachetnego strażnika czy chciwego złodziejaszka? Każde z plemion ma swoje dobre i złe strony.  Kiedyś żyły one w przyjacielskich stosunkach, lecz dzisiaj w Chima nic już nie jest takie samo…

CZYM JEST CHI?

CHI jest naturalnym, życiodajnym surowcem o niesamowitej mocy. Spływa z góry Cavora i do rzeki Cavora, przypominając magiczną wodę. Jego moce pozostają uśpione dopóki nie dotrze do świętego żródła CHI, strzeżonego przez plemię lwów. To tutaj powstają niezwykłe świecące, niebieskie kule.  Zawierają one ogromną siłę natury i wykorzystywane są do silników pojazdów i broni. Użycie kuli CHI daje zwierzęcym bohaterom wyjątkowe zdolności. Wzrasta ich żywotność, siła i wytrzymałość a także wzmacniają się instynkty zwierzęce. Każda kula ostatecznie jednak ulega wyczerpaniu i wraca do swojej naturalnej postaci. Należy używać ich z wielka rozwagą, gdyż przyrost mocy jest w efekcie bardzo wyczerpujący. Poziom CHI w świętym źródle nie może zostać zaburzony, gdyż groziłoby to olbrzymimi klęskami naturalnymi. Równowaga CHI wpływa na równowagę całej Chimy. Dlatego każde z plemion zamieszkujących Chimę musi zostać obdarowane kulami, nawet te najbardziej wrogie. Moc CHI musi być stale zużywana, w przeciwnym razie krainę zniszczą straszliwe katastrofy.

CODZIENNE ŻYCIE MIESZKAŃCÓW CHIMA

Ulubioną rozrywką mieszkańców Chima są Speedory. Są to niezwykle szybkie rydwany o niesamowitych kołach czerpiących moc z natury. Na wielkiej arenie odbywają się oficjalne zawody sportów speedorowych. To prawdziwe widowisko. Za sprawą mocy CHI na arenie pojawiają się liczne tarasy i tory wyścigowe. Wszystkie plemiona, nawet te wrogie wysyłają swoją drużynę na start w zawodach, gdyż nagroda jest niezwykle cenna.  To unikatowa złota kula CHI. Jej moc jest ogromna. Potrafi zmieniać ukształtowanie terenu. Niekiedy zawody pozwalają rozstrzygać mniejsze spory pomiędzy plemionami. Zamiast walczyć na polach bitewnych, plemiona wolą rywalizować ze sobą na torach wyścigowych. Ostatnimi czasy jednak, gdy konflikt zaostrzył się, zakończenie sporów na wielkiej arenie okazało się niemożliwe.

ŚWIAT LEGO CHIMA  –  PASJA TWORZENIA!
Firma LEGO wychodzi naprzeciw potrzebom młodych widzów i oferuje im szeroką ofertę niesamowitych zabawek LEGO Chima. Mali konstruktorzy będą mogli stworzyć najbardziej niesamowite pojazdy swoich ulubieńców i poczuć moc CHI, aby walczyć z wrogimi plemionami lub po prostu wziąć udział w szaleńczym wyścigu Speedorów po Złotą Kulę CHI! Ofera LEGO jest olbrzymia i pozwala odtworzyć świat Chima w pokoju każdego dziecka.

O LEGO:


LEGO założone przez Olego Kirka Christiansena w 1932 roku 12 października w Billund w Danii. W początkowej fazie, firma zajmowała się produkcją zabawek drewnianych, co z czasem stało się jej głównym produktem. Nazwę LEGO utożsamia się z największą firmą produkującą zabawki od 1934 roku, jest to skrót pochodzący od duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze). Charakterystyczny sposób łączenia klocków LEGO  został opatentowany 28 stycznia 1958 r. Począwszy od lat 60. XX wieku, zestawy klocków LEGO umożliwiają budowę miast, domów,  samochodów figurek mieszkańców. Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Cechą charakterystyczną klocków LEGO pozostają rozmaite możliwości ich składania, umożliwiające kreatywną zabawę. Koncern LEGO posiada około 70% udziału w światowym rynku klocków, co oznacza, iż około 400 mln ludzi na świecie corocznie bawi się jej produktami.

Więcej informacji o premierach DVD dla dzieci na profilu: