One Way Fest, czyli mały festiwal w małym miasteczku

516
 
Jak zapowiada organizator Damian Ekman: „Jest szansa na zapisanie tego wydarzenia na stałe w kalendarzu złotowskich imprez. Jeśli dopisze frekwencja i każdy zobaczy, że jest sens by większe koncerty tutaj się odbywały, to kto wie, może za rok będzie to dwudniowa impreza, albo jakiś mały open-air?”
Na mini festiwalu prócz lokalnych zespołów jak Regiment, Endless Desire, oraz specjalnie reaktywowanego z tej okazji zespołu Sidhe, zagrają liczni goście. Warszawskie Criminal Tango odwiedzi Złotów po raz pierwszy. „Słyszeliśmy wiele dobrego o złotowskich koncertach, często mówi się o nich w kontekście legendarnego już 1125, którego osobiście jestem fanem.” – mówi Patryk Majcher, basista grupy. Po „kryminalnym tango” kapeli z Warszawy zaprezentuje się znana i lubiana złotowskiej publiczności kapela Good Old Days z Torunia. W nieco odmienionym składzie, ale ciągle w dobrej formie wracają po wielu latach na scenę w klubie Generator. Największą atrakcją wieczoru będzie z pewnością jedyny koncert w Polsce szwedzkiej grupy Grace.Will.Fall.
Grace.Will.Fall – Mother Said
„W zasadzie nie musiałem ich długo przekonywać, ostatni raz widzieliśmy się chyba pięć lat temu podczas koncertu w Pradze. Kiedy pokazałem im kilka filmów z koncertów w Złotowie od razu zaczęli szukać promu do Polski. Koncerty, które grają są naprawdę niesamowitą ucztą dla miłośników hc/punk-a – nie tylko dla uszu, ale i oczu. Istni wariaci.” – mówi Ekman.
Po koncertach przewidziane jest after party. Zgromadzoną publikę zabawiać będzie dwóch DJ z Warszawy: Janek zwany Januszem z Mowa-Trawa Sound Sistema oraz Toxic Disko a.k.a Mr Spil. Drzwi planowo mają otworzyć się o godzinie 18.30, natomiast start imprezy zapowiedziany jest na godzinę 19.30. Bilety w cenie 15/20 PLN wkrótce znajdą się w przedsprzedaży. Ilość biletów ograniczona.
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1435417610009266