Nowa ep-ka Kapelanki

547
Siedem osób, których różne temperamenty i charaktery tworzą ciekawe i cały czas ewoluujące brzmienie, oparte na stylistyce indie popowej z elementami nowoczesnej elektroniki, dub stepowego groove'u i jazzu, wokół którego nikt nie przejdzie obojętnie.
Skład zespołu tworzą młodzi muzycy, których średnia wieku to niespełna 20 lat.

Ania Seman, nasza wokalistka, od najmłodszych lat wychowana w muzycznym domu. Jej rodzice współtworzą zespół Krywań, z którym zjeździli pół świata. Nie mogło być inaczej by nie poszła w ich ślady i tak dziedzicząc miłośc do muzyki, sama pragnie stać na scenie i występować przed szeroką publicznością, gdzie najzwyczajniej w świecie się spełnia. Na codzień uczęszcza do Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie.

Mikołaj Kubicki, młody trębacz i bardzo zdolny, rokujący kompozytor. Ucząc się w Częstochowskiej szkole muzycznej, wygrywa konkursy grając na klasycznej trąbce, a po zajęciach zgłębia tajniki harmonii jazzowej i improwizacji. Jego talent docenił znany amerykański trębacz jazzowy Gary Guthman, który zaproponował mu prywatne stypendium i z którym występował min w murach Belwederu dla Prezydenta RP.
 
Michał Paluch, absolwent gitary klasycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie obronił pracę magisterską o nowych technikach improwizacyjnych. Był związany ze sceną breakbeatową w kolektywie Sonic Ionic. Poszukiwacz nowych brzmień o naturze wiecznego neofity, uznaje tylko jeden podział muzyki: na dobrą i złą.

Łukasz Pospieszalski, ukończył fortepian klasyczny na Akademii Muzycznej w Krakowie. Wywodzi się z muzykującej rodziny, gdzie tradycje wspólnego muzykowania miał wpajaną od najmłodszych lat. Po zakończeniu edukacji klasycznej zaczął szukać swojego miejsca wśród improwizacji i harmonii jazzowych, a także tworzeniu muzyki.

Wawrzyniec Topa, basista, rodowity Zakopiańczyk, wychowany wśród kozic i hal. Prócz wirtuozerskich zdolności wiolinistycznych wypracowanych przez lata edukacji muzycznej, posiada pasję tworzenia instrumentów lutniczych, które pomaga budować swojemu ojcu, wybitnemu lutnikowi. Miłośnik tradycyjnej muzyki góralskiej.

Kamil Januszek, perkusista, byly alpejczyk. Od najmłodszych lat dorastał wśród muzyki. Najpierw uczęszczał do szkoły muzycznej w Zakopanem grając na fortepianie, później pobierał prywatne lekcje gry na perkusji. Obecnie student Prawa Uniwersytetu Jagielońskiego.

Mateusz "Hulba" Hulbój, z miłości do tworzenia muzyki elektronicznej rzucił studia na politechnice. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej i Liceum Ogólnokształcącego w Zakopanem. Swoich sił próbuje w wielu konkursach na remiksowanie piosenek, czego owocem było znalezieie się wśród laureatów konkursu na remix singla Męskiego Grania 2012 „Ognia!“ śpiewanego przez Kasię Nosowską i Marka Dyjaka. Od wielu lat pasjonat i twórca muzyki elektronicznej.

Wszystkich chętnych po nasze jeszcze ciepłe płyty EP zapraszamy na:
http://kapelankamusic.bandcamp.com/