„Gabriel” wraca z USA z Nagrodą Publiczności

317
Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin to festiwal, który w jednym miejscu, w wielu filmowych kategoriach i gatunkach prezentuje bogaty wachlarz doświadczeń filmowych  z całego świata. Jego misją jest inicjowanie poczucia przynależności do filmowej społeczności, zaczynając od społeczności lokalnych oraz odkrywanie nowych talentów, budowanie biznesowych relacji pomiędzy twórcami filmowymi jak i wzmacnianie gospodarki poprzez wspieranie kinematografii.

Na Green Bay Film Festival pokazywane są filmy z każdego zakątka globu – prócz filmu „Gabriel”, docenione zostały również między innymi filmy z Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji.

Polski film familijny, w którym główne role zagrali Jan Rotowski, Natan Czyżewski,  Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski otrzymał wcześniej cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!,  Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.

„Gabriel“ to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno–komediowych.

Obok wspomnianych aktorów, w filmie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego, Przemysława Bluszcza, komediowy duet Sławomira Orzechowskiego i Tomasza Sapryka.  Głównym bohaterem filmu „Gabriel“ jest dwunastoletni Tomek, który pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Producentem filmu jest Anima-Pol. „Gabriel“ powstał w koprodukcji Centrum Technologii Audiowizualnych, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Film wejdzie do polskich kin wiosną tego roku.