Ceramika Paradyż JEDNOCZEŚNIE dla zdrowia

313
Inicjatorem wydarzeń była Ceramika Paradyż, która po raz kolejny wsparła ogólnopolską akcję „Szumi czas – przeŻYĆ z rakiem”.

7 kwietnia tego roku, Ceramika Paradyż, przy wsparciu lokalnych władz i działaczy kulturalnych, przygotowała specjalny program wydarzeń z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Głównym celem było m.in. zwiększenie uczestnictwa pracowników firmy oraz mieszkańców powiatu opoczyńskiego w programach profilaktycznych. Tegoroczna akcja nie bez powodu opatrzona została podtytułem „JEDNOCZEŚNIE”, nawiązującym do wiersza Andrzeja Poniedzielskiego. To wielowymiarowe hasło podkreślało, iż w kwestii profilaktyki zdrowia ważne jest podejmowanie wspólnych działań w wymiarze nie tylko publicznym, ale i prywatnym, rodzinnym.

Punktem kulminacyjnym był bez wątpienia tematyczny koncert poetycko-satyryczny „JEDNOCZEŚNIE”. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili znani artyści: Artur Andrus oraz Andrzej Poniedzielski. Po koncercie, dzięki Ceramice Paradyż i inicjatorom akcji „Szumi czas – przeŻYĆ z rakiem”, można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. Obecni
na wydarzeniu specjaliści dostarczali chętnym informacji na temat ogólnodostępnych programów badań (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn), związanych z profilaktyką zdrowia. Panie mogły bezpłatnie przebadać się w mammobusie lub zapisać się na prześwietlenie w innym czasie.

W opoczyńską odsłonę Światowego Dnia Zdrowia, została zaangażowana również lokalna młodzież. Młodzi artyści zaprezentowali dla swoich rówieśników sztukę teatralną „POCZEKALNIA”, jak również wzięli udział w konkursie plastycznym „CZAS NA ZDROWIE – ZDROWIE NA CZAS”. Prace wykonali nie na kartce czy płótnie, ale na… płytkach Ceramiki Paradyż. Wystawę pokonkursową można podziwiać do 10 kwietnia w holu głównym Miejskiego Domu Kultury, a później w salonie firmowym Ceramiki Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim.  Nagrodę główną zdobyła Lidia Pawlak oraz Paulina Piątkowska z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie. Szczegółowa lista zwycięzców dostępna jest na stronie internetowej MDK w Opocznie.