Fonografika proponuje najnowszą płytę zespołu 52UM – INTROVERSJA

478


O CZYM  SZUMI…  52UM, czyli INTROVERSJA.

 
Na płycie pojawią się więc akustyczne brzmienia i momentami, zaskakujący nastrój utworów współtworzony przez  elektroniczne instrumentarium Wojtka Konikiewicza i Pawła Stawarza.  W warstwie wokalnej pojawia się żeński głos Sary Brylewskiej – córki Roberta  która również  w początkowej aktywności 52UM'u towarzyszyła muzykom. Jak mówią Sara należała do 52UM'u od początku,  więc jej udział w nowej produkcji zespołu jest rzeczą absolutnie naturalną.
Obok utworów oryginalnych, w jednym z utworów wykorzystano  wiersz Agnieszki Osieckiej "Ja nie chcę spać".  
Ambicją autorów jest próba odpowiedzi na metafizyczną pustkę ogarniającą współczesnego człowieka  poddanego galopującym zmianom cywilizacji.
 
"Love is the answer" mówią muzycy zespołu 52UM parafrazując jeden z utworów zespołu Bad Brains.  Prymat ideologii w wielu obszarach świadomości politycznej czy religijnej oraz brak otwarcia na rzeczywiste potrzeby duchowe to prawdziwe powody kryzysu wartości z jakim się dzisiaj zmagamy.
„INTROVERSJA to przede wszystkim piosenki o miłości” mówi Sławomir Gołaszewski.  Nie przypadkowa jest też kolejność utworów na albumie, dająca szansę na podróż  w coraz głębsze pokłady relacji między kochającymi się ludźmi.
Na okładce albumu znalazł się rysunek „Warszawa 2013” uzdolnionego 17 letniego artysty – Jeremiasza Popiela podążającego przez życie swoją indywidualna drogą.  Będąc dzieckiem autystycznym w wieku lat 4 lub 5 zaczął swoją wędrówkę ołówkiem po kartce papieru, nie mogąc lub nie chcąc werbalnie wyrazić swych emocji i uczuć, a także swojego stosunku do świata zewnętrznego. Rysunki są więc dla Jeremiasza najważniejszym formą komunikacji.