Kronika policyjna

274

W momencie pożaru nikogo nie było w jego wnętrzu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna w napowietrzną linię elektryczną co spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej. Postępowanie prowadzą policjanci z KP Czerniewice.

 

28 kwietnia 2014 roku o godzinie 11:00 dyżurny tomaszowskiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o przyjęciu na oddział ginekologiczno-położniczy 26-letniej pacjentki, w 27 tygodniu ciąży, będącej pod wpływem alkoholu. Kobieta do szpitala dotarła sama, o godzinie 0:35, skarżąc się na silne bóle brzucha. Po wykonanych badaniach okazało się, że pani ma 2,8 promila we krwi. Stan upojenia alkoholowego zagrażał życiu i zdrowiu dziecka. Wszczęto postępowanie mające na celu szybkie wyeliminowanie alkoholu z organizmu pacjentki. W godzinach popołudniowych kobieta, poinformowana przez lekarzy o nadal istniejącym zagrożeniu dla płodu, opuściła oddział na własne żądanie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Tomaszów Maz.

 

28 kwietnia o godzinie 20:15, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. został poinformowany, że w jednym z mieszkań w centrum miasta pijana matka opiekuje się swoim 15 miesięcznym synkiem. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 33-letnią tomaszowiankę, jej siostrę i dziecko. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, miała ponad promil. Synek kobiety został przekazany pod opiekę, będącej na miejscu, trzeźwej cioci. O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny w Tomaszowie Maz.

 


 

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki